Znicz ma nowego trenera!

Znicz Basket Pruszków w nadchodzącym sezonie 2.Ligi Mężczyzn podejdzie z nowym coachem! Pierwszym szkoleniowcem pruszkowskiej drużyny został Jakub Stefaniuk.

32-letni szkoleniowiec jako zawodnik reprezentował barwy Startu Lublin, AZS-u Politechniki Radomskiej, KS Pułaski Warka, a także AZS-u UMCS Lublin. Z tym ostatnim klubem w sezonie 2020/2021 wywalczył awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn (wcześniej Suzuki), będąc jednocześnie na stanowisku asystenta trenera. Jako szkoleniowiec przez wiele lat prowadził młodzieżowe grupy z Warki, a także z Lublina. Od sezonu 2021/2022 do 2023/2024 prowadził jako pierwszy trener Kolejarza Basket Radom, którego dwukrotnie (2022 i 2024) wprowadzał do najważniejszej części rozgrywek (play-off). Ostatnio pod jego batutą radomianie zajęli 6.miejsce w drugoligowej grupie B z dorobkiem 16 zwycięstw i 14 porażek. 32-latek w przyszłym sezonie zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Michała Spychałę.

Pruszkowska ekipa w minionej kampanii 2.Ligi odnotowała w rundzie zasadniczej grupy B bilans 27 zwycięstw i 3 porażek, co ostatecznie dało im 2.miejsce. W najważniejszej części sezonu: pokonali przekonująco w pierwszej rundzie Księżaka Łowicz, ale w walce o ćwierćfinał musieli uznać wyższość OPTeam Resovii Rzeszów.

fot. Kolejarz Basket Radom
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *