Oliwier Szczepański graczem Kociewskich Diabłów

SKS Starogard Gdański ujawnił kolejnego zawodnika, który będzie reprezentował barwy Dumy Kociewia. W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn do gwardii Kamila Sadowskiego dołączył Oliwier Szczepański (19 lat, 201 cm).

Oliwier Szczepański urodził się 6 marca 2004 roku we Włocławku. Swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w TKM Włocławek, z którym w 2019 roku grał w ćwierćfinale, a także półfinale Mistrzostw Polski do lat 16. Rok później 19-letni środkowy przeniósł się do Enea (Biofarm) Basket Junior Poznań, z którym przez ostatnie dwa lata zdobywał złote medale Mistrzostw Polski do lat 19. Ponadto Szczepański w sezonie 2021/2022 wprowadził drugoligową ekipę z Poznania na zaplecze ekstraklasy, pokonując dwukrotnie w półfinale 2.Ligi, BS Polonię Bytom.

Przed młodym środkowym dość spore wyzwanie, gdyż po raz pierwszy zagra na parkietach pierwszoligowych. Jak sam wspomina na stronie starogardzkiego klubu: ,,Kiedy zadzwonił do mnie Trener Sadowski i zaproponował mi reprezentowanie Kociewskich Diabłów, bardzo się ucieszyłem , że będę mógł być częścią tak mocnego zespołu pod wodzą tak dobrego trenera. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon i chcę już poczuć klimat starogardzkiej hali.”

fot. Beata Brociek Fotografia

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *