Patryk Kędel zawodnikiem Sokoła Łańcut!

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut sięgnęła po silnego skrzydłowego/środkowego! W przyszłym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn w łańcuckich barwach zobaczymy Patryka Kędla.

Urodzony 26 stycznia 1999 roku w Pułtusku silny skrzydłowy/środkowy w ubiegłym sezonie przeniósł się z GKS-u Tychy do Decki Pelplin. Kędel wystąpił w 31 spotkaniach, aplikując przeciętnie 13,9 punktu, a także 5,3 zbiórki. 25-latek swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w barwach Polonii Warszawa, której jest wychowankiem. Przez dwa następne lata bronił barw Legii Warszawa zarówno w rozgrywkach młodzieżowych jak i seniorskich. Kolejnym przystankiem na drodze podkoszowego był AZS AGH Kraków, w którym zadebiutował na parkietach pierwszoligowych. Co więcej w 2019 roku zdobył MP do lat 20 z KS AGH Koroną Oknoplast Kraków, pokonując w finale Asseco Arkę Gdynia. Ostatnimi przystankami w jego karierze były: wspomniany GKS Tychy, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz oraz wspomniana Decka Pelplin.

Jak mówi 25-letni skrzydłowy/środkowy: „Zdecydowałem się na Sokół Łańcut, ponieważ zostały jasno postawione cele na ten sezon, które przekonały mnie do podjęcia decyzji. Kolejnym powodem jest współpraca z trenerem Kaszowskim, u którego zagrałem najlepszy jeśli chodzi o liczby sezon. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon przyniesie dużo radości kibicom Łańcuta, drużynie jak i mi samemu oraz dalej będę kontynuować swój rozwój.”

fot. Krystian Rychłowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *