Kacper Burczyk wzmacnia Astorię Bydgoszcz

Kolejny zawodnik na pokładzie Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz! Tym razem nowym nabytkiem bydgoskiego zespołu został Kacper Burczyk (23 lata, 200 cm).

Pochodzący z Tczewa 23-letni skrzydłowy ostatnie dwa lata spędził w barwach SKS-u Starogard Gdański. W zakończonym, ubiegłym sezonie Burczyk wraz z kolegami sięgnął po brązowy medal zaplecza ekstraklasy, pokonując w dwumeczu radomskiego HydroTrucka. Skrzydłowy zagrał w 41 potyczkach, aplikując przeciętnie 3,3 punktu oraz 2,8 zbiórki. 23-latek swoją przygodę z basketem rozpoczął w GKS-ie Korsarz Gdańsk (potem Wybrzeże), a następnie kolejnymi klubami w jego dotychczasowej karierze były: Trefl Sopot, Arka Gdynia (oba młodzieżowe plus 2.Liga), a później Decka Pelplin. W 2020 roku dzięki rezygnacji z bezpłatnego zaproszenia od PZKosz do gry na zapleczu ekstraklasy przez zaplecze Arki Gdynia na ich miejsce wstąpili pelplinianie.

W swym debiutanckim sezonie na pierwszoligowych boiskach Burczyk inkasował w 24 meczach średnio 3,8 punktu, a także 3 zbiórki. Dla 23-latka będzie to czwarty sezon na pierwszoligowych boiskach, a także trzeci pierwszoligowy klub.

fot. Bartek Muller

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *