OPTeam Resovia zbroi się na sezon 2024/2025 Pekao S.A. 1.Ligi

Niespełna dwa tygodnie minęły od zwycięskiego spotkania z Energą Basket Warszawa, po którym koszykarze OPTeam Resovii Rzeszów zapewnili sobie awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Znamy już pierwszego szkoleniowca, a także pierwszych graczy, którzy w przyszłym sezonie nadal będą w Bieszczadzkich Wilkach.

Pierwszym szkoleniowcem rzeszowskiego zespołu będzie nadal Kamil Piechucki. 40-letni szkoleniowiec dołączył do rzeszowskiej drużyny w listopadzie ubiegłego roku. Pod jego wodzą Bieszczadzkie Wilki zaliczyły: w rundzie zasadniczej 18 zwycięstw i 1 porażki, a w najważniejszej części sezonu 9 zwycięstw i 2 porażki. W ten sposób włodarze klubu postanowili przedłużyć z nim kontrakt. Jak zaznaczył w wywiadzie dla nowiny24.pl: „Ważne jest dla mnie, żeby klub szedł do przodu krok po kroku – nic na wariata” (całość TUTAJ).

Znamy już także pierwszych dwóch zawodników, którzy w nadchodzącej kampanii 2024/2025 będą reprezentować barwy klubu z Podkarpacia. Są nimi: Wojciech Wątroba oraz Norbert Ziółko. Dla 27-letniego podkoszowego będzie to trzeci sezon w pasiastych barwach. Środkowy w paru rywalizacjach (wobec kontuzji Michała Gabińskiego) był ważnym zawodnikiem w wyjściowej piątce rzeszowskiej ekipy. W 40 rozegranych rywalizacjach notował przeciętnie 11,1 punktu, a także 8,5 zbiórki.

Natomiast dla Norberta Ziółko będzie to drugi sezon spędzony w rzeszowskim teamsie. 25-letni shooter w wielu potyczkach dał wartościowe zmiany z ławki rezerwowej, dając m.in. ważne trafienia zza łuku przeciwko ŁKS-owi Coolpack Łódź czy też kluczowe punkty z Energą Basket Warszawa. Ziółko również rozegrał 40 spotkań, aplikując przeciętnie 12,3 punktu oraz 2,5 zbiórki. Rzeszowianie w nadchodzącym sezonie 2024/2025 Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn przystąpią z roli beniaminka. O kolejnych transferach klubu z Rzeszowa dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

fot. Shootit
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *