Olaf Perzanowski pozostaje w Enei Basket

Olaf Perzanowski to następny zawodnik, który w przyszły sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn pozostanie w barwach Enei Basket Poznań.

22-letni skrzydłowy w ubiegłym sezonie nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na pierwszoligowych parkietach głównie przez kontuzję. W trakcie zakończonej kampanii 2023/2024 postanowił swój talent przenieść do Enei Basket Poznań. Po wyleczonym urazie skrzydłowego mógł zaprezentować się dopiero w końcówce sezonu. Pod okiem trenera Przemysława Szurka 22-latek zagrał w pięciu spotkaniach, aplikując przeciętnie 3,4 punktu oraz 3,6 zbiórki. Wcześniej reprezentował barwy SKS-u Fulimpex Starogard Gdański, gdzie w większości meczów wychodził w wyjściowym zestawieniu. W 21 spotkaniach dla Kociewskich Diabłów zdobywał średnio 3,5 punktu oraz 2,2 zbiórki.

W przeszłości grał w ekstraklasowej jak i na zapleczu Arki Gdynia. Dotychczasowy dorobek zawodnika to złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 20 oraz złoty krążek MP do lat 18 z Asseco Arką Gdynią, a także złoty medal MP do lat 16 z UKS Siódemką Sopot.

Jak opowiada sam koszykarz: „Postanowiłem przedłużyć kontrakt z Basketem w dużej mierze ze względu na poprzedni sezon. Byłem świeżo po kontuzji, mało klubów było zainteresowanych podpisaniem kontraktu. Poznań jako jeden z nielicznych klubów zaproponował umowę i podpisanie jej było świetnym wyborem. Klub i trener dał mi czas i warunki do powrotu do formy meczowej, a sama współpraca z trenerem również się dobrze układała. Po rozmowie z klubem wiem też, że będziemy walczyć w tym sezonie o wysokie cele, co było dla mnie kluczowe. Tak, więc bardzo cieszę się tym, że będę reprezentował Basket w tym sezonie i nie mogę się doczekać pierwszych meczy”.

Olaf Perzanowski jeszcze tylko w tym sezonie będzie spełniał wymóg zawodnika do lat 23, który musi przebywać na boisku.

fot. Beata Brociek Fotografia
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *