Patryk Pułkotycki zamienia Enea Basket na Politechnikę

Weegree AZS Politechnika Opolska ogłosiła nowego skrzydłowego w swojej ekipie! W zbliżającym się sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn nowym nabytkiem został Patryk Pułkotycki.

Urodzony 5 stycznia 2000 roku w Gdyni, 24-letni skrzydłowy swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w barwach UKS-u Siódemka Trefl Sopot. Pokrótce nowy nabytek opolskiej drużyny w sezonie 2016/2017 zadebiutował na drugoligowych parkietach, reprezentując zaplecze Trefla Sopot. Ponadto w latach 2017-2019, a także kampanii 2020/2021 miał swoje krótkie epizody w ekstraklasowym zespole z Trójmiasta. Na pierwszoligowych boiskach zadebiutował w kampanii 2019/2020, grając dla WKK Wrocław (jednocześnie grał także w młodzieżowych rozgrywkach). Pokrótce następnymi klubami w jego karierze były: Decka Pelplin, Sensation Kotwica Kołobrzeg, a ostatnio Enea Basket Poznań.

24-latek w ubiegłym sezonie wystąpił w 34 potyczkach, notując średnio 8,8 punktu, 4,6 zbiórki oraz 2,5 asysty. Opolska jak na razie ogłosiła przedłużenie kontraktu z Jakubem Koblem.

Jak opowiada sam zainteresowany: „Ucieszyłem się zainteresowaniem ze strony trenera Skibniewskiego, gdyż nie ukrywam już wcześniej byłem chętny na współpracę z nim. Śledziłem mecze Politechniki Opolskiej i wydaje mi się, że jest to idealne miejsce do rozwoju i w głównej mierze dlatego zdecydowałem się na ten kierunek. Styl gry jaki prezentowali w ubiegłym sezonie bardzo mi się spodobał i czuję, że jestem w stanie dobrze się w nim odnaleźć”.

O kolejnych ruchach włodarze klubu będą informowali w swoich mediach społecznościowych.

fot. Beata Brociek Fotografia
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *