Jakub Kobel nadal zawodnikiem Weegree AZS Politechniki Opolskiej

Weegree AZS Politechnika Opolska w przyszłym sezonie będzie miała w swoich szeregach najlepszego play-makera Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Opolskich barw nadal będzie bronił Jakub Kobel.

Niejednokrotnie o 25-letnim rozgrywającym wspominaliśmy w publikacji o zawodnikach, którzy w nadchodzącym sezonie byliby na parkietach Orlen Basket Ligi (news). Wszyscy doskonale pamiętają sezony spędzone w ekstraklasie, m.in. Kingu Szczecin, MKS-ie Dąbrowa Górnicza, a w sezonie 2020/2021 w Asseco Arce Gdynia, gdzie był rezerwowym zawodnikiem. Ostatecznie w kolejnym sezonie (2021/2022) zdecydował się na grę dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej i to jak się okazało bardzo dobry wybór.

W ubiegłej kampanii rozgrywający rozegrał swój najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze, notując przeciętnie na mecz 14,5 punktu, a także 7,8 asysty. Ponadto po rundzie zasadniczej trenerzy pierwszoligowych klubów postanowili docenić jego pracę, ustawiając go w najlepszej piątce po rundzie zasadniczej Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Opolanie w ćwierćfinałowej fazie play-off ulegli Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz (2:3), co zakończyło ich tegoroczną kampanię. Wydawało się więc, że po bardzo dobrej dyspozycji w tym sezonie, Kobel spróbuje wrócić na ekstraklasowe parkiety. Ostatecznie w przyszłym sezonie zdecydował się nadal reprezentować barwy Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

Jak mówi 25-latek:  „Mieliśmy udany sezon, a indywidualnie uważam, że poczyniłem spory postęp. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaufania od trenera. Dlatego zdecydowałem się kontynuować współpracę z Robertem Skibniewskim, która była dla mnie kluczowa. Seria play-off z Bydgoszczą pokazała, na ile nas stać. Staramy się zbudować skład, który nie tylko powtórzy zeszłoroczny wynik, ale nawet go przewyższy. Chcę w tym uczestniczyć i zrobić kolejny krok naprzód.

W ten sposób koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej w przyszłym sezonie mogą znów mocno namieszać w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Przekonamy się wkrótce jakie następne ruchy zrobią włodarze opolskiego klubu.

fot. Monika Balij
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *