Derby Mazowsza dla HydroTrucka!

HydroTruck Radom lepszy od KKS Polonii Warszawa w derbach Mazowsza! W niedzielny wieczór podopieczni Roberta Witki ograli warszawską drużynę 89:77

KKS Polonia Warszawa – HydroTruck Radom 77:89 Statystyki

Radomianie dzięki trójkom Darrena Williamsa, a także Jakuba Zalewskiego objęli dość szybko prowadzenie (2:6). Stołeczni nadrabiali zaległości dzięki udanym wizytom na linii rzutów wolnych Damiana Cechniaka oraz Przemysława Kuźkowa. Dzięki łatwym punktom spod kosza Erica Williamsa, Polonia miała trzypunktowe prowadzenie. Później dobry moment w ataku wykorzystali goście, którzy po zagraniach Jakuba Zalewskiego i Darrena Williamsa uciekli na sześć punktów (12:18). Miejscowi starali się podgonić HydroTrucka przy pomocy trafień Kuźkowa, Williamsa i Pietrasa. Finalnie po celnej trójce Igora Krzycha, radomianie po 10 minutach prowadził pięcioma punktami (20:25).

W następnej partii warszawianie odrabiali zaległości dzięki trójce Michała Kierlewicza oraz lay-upie Jakuba Osińskiego. Później po kolejnych łatwych punktach Kierlewicza, a także Cechniaka, „Czarne Koszule” wróciły na przód (32:30). W kolejnych minutach spotkania rezultat utrzymywał się w granicach remisu, a zespoły co akcję wychodziły na prowadzenie. Niezawodnie w radomskiej drużynie trafiał Darren Williams, natomiast w stołecznej drużynie precyzyjnie odpowiadali Damian Cechniak oraz Michał Kierlewicz. Dzięki pięciu następnym punktom radomskiego rozgrywającego, HydroTruck wygrywał po pierwszej połowie 46:44.

Po dłuższej pauzie radomianie odskoczyli na większych dystans po udanych próbach zza linii 6,75m Williamsa, Zalewskiego i Walla (47:55). Warszawianie reagowali bardzo dobrymi wejściami pod tablicę Maksymiliana Motela oraz Przemysława Kuźkowa, zmniejszając deficyt do jednego posiadania. Po paru chwilach następne punkty dla gości ładowali Zalewski, a także Williams, zwiększając przewagę swojej ekipy do siedmiu punktów. Sytuację stołecznej drużyny starał się poprawić Bartłomiej Pietras, ale ostatecznie po kolejnych punktach Darrena Williamsa i Jakuba Zalewskiego, gracze w niebieskich strojach prowadzili po tej części 69:61.

W następnej partii Kierlewicz oraz Wojtyński próbowali zbliżyć się do przyjezdnych dzięki dobrym zagraniom. Jednak po przeciwnej stronie efektownie ripostował z góry Jakub Sadowski. Po udanej trójce Konrada Szymańskiego, HydroTruck uciekł na jedenaście punktów (70:81). Radomianie dzięki kolejnym punktom Williamsa i Walla w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń do końcowej syreny.

Dla HydroTrucka 32 punkty i 8 asyst dał Darren Williams. Natomiast dla stołecznej drużyny 20 punktów i 8 zbiórek dał Damian Cechniak.