Pewne wyjazdowe zwycięstwo HydroTrucka

W jednym z niedzielnych meczów 18. kolejki Suzuki 1.Ligi HydroTruck Radom bardzo pewnie pokonał na wyjeździe BS Polonię Bytom 93:67.

BS Polonia Bytom – HydroTruck Radom 67:93 STATYSTYKI

Radomianie otworzyli spotkanie od „two&one” Damiana Jeszke, a także trójki Jakuba Zalewskiego. Jednak bytomianie po celnych rzutach Michała Chraboty oraz Radosława Choraba dość szybko doprowadzili do remisu. Ponownie większą zaliczkę uzyskali goście z Mazowsza po udanych koszach Jeszke oraz trójce Filipa Zegzuły. Ten sam zawodnik dodał następne sześć punktów, dając po pierwszej kwarcie 12-punktową zaliczkę dla swojej drużyny (9:21). Gospodarze dzięki trzypunktowym rzucie Sebastiana Dąbka i pięciu „oczkom” Pawła Bogdanowicza odrobili część strat. HydroTruck prowadził po tej części różnicą ośmiu punktów.

Maksymilian Formella, a także Michał Sadło drugą odsłonę otworzyli punktami spod tablicy. Równie skutecznie zza łuku odpowiedział Bogdanowicz, a z półdystansu Jagoda. Za powiększanie przewagi zespołu z Radomia zabrał się solidnie Jeszke, ale przyzwoicie odpowiadali mu Alphonso Willis, a także Patryk Wieczorek. Trzypunktowy rzut Dąbka zmniejszył przewagę przyjezdnych do sześciu „oczek”. Ostatecznie po punktach Zegzuły i Zalewskiego pierwsza połowa zakończyła się dziesięciopunktową zaliczką na korzyść radomian (33:43).

Punkty spod kosza Damiana Szczepanika oraz Alphonso Willisa otworzyły trzecią odsłonę meczu, w której bytomianie zbliżyli się do radomskiej drużyny na sześć punktów. O swojej dobrej dyspozycji przypomnieli sobie Zalewski, a także Sadło. Wynik bytomskiego zespołu ciągnął Willis, który był zdecydowanie osamotniony w tej ćwiartce. Radomianie dzięki fantastycznej grze Formelli, a także Zalewskiego odskoczyli po 30 minutach na 19-punktową zaliczkę (48:67). Ostatnia partia dopełniła formalności, ponieważ po trójkach Formelli, a także Patoki przewaga wzrosła do 25 „oczek”. Do końcowej syreny bytomianie grali z przyjezdnymi jak równy z równym, ale nie zmieniło to obrazu widowiska. Ostatecznie komplet punktów jedzie do radomskiego HydroTrucka, który pokonał BS Polonię Bytom 93:67.

Dla zwycięzców po 17 „oczek” trafili Jakub Zalewski, a także Damian Jeszke. Dla Polonii 22 punkty i 8 zbiórek odnotował Alphonso Willis.

fot. Fiołek art pl
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *