Udany rewanż Weegree AZS Politechniki Opolskiej

Niesamowite emocje w sportowej hali Politechniki Opolskiej! W ważnym spotkaniu o tzw. „cztery punkty” Weegree AZS Politechnika Opolska ogrywa przed własną widownią Miasto Szkła Krosno 80:77.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Miasto Szkła Krosno 80:77 STATYSTYKI

Dobre wejście w spotkanie Klavsa Dubultsa pozwoliło przyjezdnym szybko objąć prowadzenie. Jednak pięcioma punktami pod rząd odpowiedział Kamil Białachowski. Później w krośnieńskim zespole uruchomili się Paweł Śpica, Hubert Łałak, a także Konrad Dawdo. Dzięki ich trafieniom gracze z Podkarpacia prowadzili różnicą sześciu punktów. Za nadrabianie strat zabrali się Marcin Kowalczyk i Adam Kaczmarzyk, trafiając po celnej trójce. Do końca premierowej odsłony krośnianie dołożyli cztery punkty spod tablicy (Dubults i Heliński), co dało po 10 minutach czteropunktowy zapas dla Miasta Szkła (15:19).

W drugiej odsłonie trafienia Artura Mielczarka, a także Adama Skiby pozwoliły gospodarzom wyjść na czteropunktową zaliczkę (27:23). Za moment podopieczni Roberta Skibniewskiego powiększyli swą przewagę o celne rzuty Skiby oraz Pabiana (34:27). Paweł Śpica, a także Maksymilian Zagórski starali się nawiązać kontakt z miejscowymi, ale skutecznie utrudniali w tym Jakub Kobel oraz Adam Kaczmarzyk. Udane zagrania 2+1 drugiego z nich dało 9-punktowe prowadzenie dla Politechniki Opolskiej po 20 minutach gry (46:37).

Po przerwie krośnianie rozpoczęli z solidnym rozmachem trzecią kwartę. Dzięki punktom Śpicy, a także trójkom Stanisława Helińskiego i Michała Jankowskiego odrobili wszystkie straty, wychodząc na przód (50:52). Później do głosu doszli Skiba, Kaczmarzyk i Pabian, którzy ponownie dali miejscowym kilkupunktowe prowadzenie. Sprawnie zza łuku odpowiedział Jankowski, ale akcję „and one” dołożył Kaczmarzyk, a spod obręczy nie mylił się Pabian. Ostatecznie po 30 minutach gry po koszach Dawdy i Śpicy było pięciopunktowy bufor bezpieczeństwa dla gospodarzy (66:61).

Następne sześć „oczek” Pawła Śpicy zmniejszyły na początku ostatniej partii przewagę opolskiego zespołu do trzech punktów (70:67). Jednak celne akcje Skiby i Jodłowskiego opanowały sytuację. Przez parę kolejnych minut udanych akcji było jak na lekarstwo, lecz wciąż gospodarze mieli kilkupunktową inicjatywę (78:70). Na sześć sekund przed końcową syreną Stanisław Heliński wlał nadzieję w krośnieński zespół do odrobienia, ale ważne punkty z rzutów wolnych zainkasował Hubert Pabian. Ostatecznie Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała to starcie 80:77.

Dla gospodarzy 17 punktów i 10 zbiórek upolował Hubert Pabian. W zespole z Podkarpacia najskuteczniejszy był Paweł Śpica z dorobkiem 24 punktów i 4 zbiórek.