Pierwsze nazwiska w Mickiewiczu. Inni także przedłużają

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice ujawnił pierwsze nazwiska na przyszły sezon w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Na rynku nie próżnują także Weegree AZS Politechnika Opolska oraz HydroTruck Radom.

Łukasz Kłaczek (23 lata, 200 cm) oraz Tomasz Krzymiński (21 lat, 202 cm) to pierwsi gracze, którzy w nadchodzącym sezonie nadal będą bronili barw katowickiego Mickiewicza. Kłaczek w większości spotkań wychodził z ławki rezerwowej, dając wielokrotnie bardzo dobre zmiany pod strefą podkoszową. Ponadto potrafi zaskoczyć przeciwnika, aplikując z dystansu. W 40 rozegranych potyczkach notował średnio 13,2 punktu oraz 6,1 zbiórki. Natomiast Krzymiński przez większość czasu był pierwszo piątkowym zawodnikiem, który najlepiej trafiał zza linii 6,75m na poziomie 43%. Ponadto skrzydłowy mieści się w przepisie o graczu młodzieżowym, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć jego wielki talent. W 38 rozegranych pojedynkach aplikował średnio 13 punktów, a także 6,7 zbiórki.

PRZEDŁUŻENIA UMÓW W OPOLU I RADOMIU

Na rynku zaplecza ekstraklasy uaktywnili się: Weegree AZS Politechnika Opolska oraz HydroTruck Radom. Czwarty sezon w barwach opolskiego zespołu rozegra Michał Jodłowski (24 lata, 208 cm). Jodłowski swą karierę koszykarską rozpoczął w Śląsku Wrocław, a następnie w WKK Wrocław, grając zarówno w młodzieżowych jak i drugoligowych rozgrywkach. Swój debiutancki sezon (2017/2018) na zapleczu ekstraklasy rozegrał w barwach Zetkamy Doral Nysa Kłodzko, grając jednocześnie w młodzieżowych rozgrywkach wraz z WKK. Podczas Mistrzostw Polski do lat 20 rozgrywanych w Radomiu zdobył srebrny medal, przegrywając w finale z Asseco Gdynia. Późniejszą stacją dla 24-letniego środkowego był Timeout Polonia 1912 Leszno, po którym w kolejnym sezonie zamienił na opolską ekipę. W ubiegłej kampanii 24-latek zagrał w 34 meczach, aplikując 7,4 punktu oraz 4,5 zbiórki.

Na kolejny rok w radomskiej drużynie pozostaje Maksymilian Formella (20 lat, 194 cm). 20-letni skrzydłowego do podopiecznych Roberta Witki dołączył na początku ubiegłego sezonu, debiutując w spotkaniu przeciwko rezerwom Startu Lublin. Formella łącznie zagrał w 40 spotkaniach, zdobywając przeciętnie 6,3 punktu oraz 3,1 zbiórki. Wcześniej pomógł Rawlplug Sokołowi Łańcut w awansie do Energa Basket Ligi, zdobywając w 13 spotkaniach łącznie 39 punktów.

JAKA PRZYSZŁOŚĆ JANA MALESY?

Wiemy już, że w nadchodzącym sezonie Jan Malesa (23 lata, 187 cm) nie będzie bronił barw Trefla Sopot, co sopocki klub poinformował w mediach społecznościowych.

23-letni rzucający zagrał jedynie w 6 bojach, zdobywając łącznie 6 punktów. Jednak w ostatnich dwóch sezonach grał na zapleczu ekstraklasy, broniąc barw Górnika Trans.eu Wałbrzych. W kampanii 2021/2022 odnotował w 32 spotkaniach przeciętnie 10,9 punktu oraz 3 zbiórki. Wówczas wałbrzyszanie przegrali finał 1.Ligi z Rawlplug Sokołem Łańcut 1:3. Jak się można domniemywać z wpisu na Twitterze:

Który klub z ekstraklasy zdecydowałby się na usługi 23-latka, a może szykuje się spory powrót na zaplecze ekstraklasy? Dyskusje zostawiamy Wam.

fot. Małgorzata Jurys/AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *