1 października 2022

Projekt Kosz

TWOJE ŹRÓDŁO KOSZYKÓWKI

Pierwszy sprawdzian dla Trójkolorowych

Pierwszy sparing towarzyski pomiędzy BS Polonią Bytom a GKS Tychy został zakończony. Trójkolorowi pokonali w Bytomiu miejscową Polonię 92:83.

Miejscowi dobrze otworzyli ten sparing. Po pięciu zdobytych punktach z rzędu przez Michała Sadło było 10:4. Tyszanie próbowali nadgonić wynik dzięki skutecznym wejściom pod kosz Andrzeja Krajewskiego i połowicznie wykorzystanych wolnych przez Patryka Kędla (12:9). Jednak gospodarze odskoczyli na dystans ośmiu punktów po udanej akcji trzypunktowej Przemysława Zygmunciaka (17:9). Do końca tej części goście zredukowali przewagę bytomian do dwóch „oczek” dzięki Jakubowi Nowakowi i Bartoszowi Chodukiewiczowi (22:20). W drugiej części to gracze GKS-u wyszli na przód za sprawą punktów Kędla oraz Nowaka. Gospodarze dzielnie trzymali się za plecami przyjezdnych za sprawą dobrych trafień z półdystansu Piechowicza i Krakowiak. Do wyrównania doprowadziła trójka Respondka (33:33). Przez moment zespoły zmieniały się na prowadzenie, a to przeszło na bytomską stronę. Ostatnie punkty w pierwszej połowie dorzucił Michał Chrabota. W ten sposób BS Polonia Bytom prowadzili po 20 minutach z GKS Tychy 45:42.

Po zmianie stron zawodnicy Polonii ponownie mieli ośmiopunktową zaliczkę. W zespole Mariusza Bacika uaktywnił się Bogdanowicz, a następne punkty dorzucili Piechowicz i Dąbek (51:59). Po przeciwnej stronie boiska uruchomili się Koperski, Kędel oraz Stankowski, którzy nadrobili praktycznie wszystkie straty do miejscowej drużyny. W taki sposób po 30 minutach Poloniści minimalnie prowadzili z GKS-em 65:64. Ostatnią część meczu ekipy rozpoczęły od wymiany ciosów, lecz w lepszej formie byli Trójkolorowi. Trzypunktowe akcje Mąkowskiego i Kamińskiego pozwoliły odskoczyć podopiecznym trenera Jagiełki na siedem punktów (83:76). Kolejne punkty Kędla i trójka Stankowskiego wyjaśniły nam zwycięzcę pierwszego sparingu. GKS Tychy wygrali z BS Polonią Bytom 92:83.

Dla Trójkolorowych 19 punktów rzucił Patryk Kędel, a 12 „oczek” dopisał Karol Kamiński. Natomiast dla BS Polonii 16 punktów uzbierał Paweł Bogdanowicz, 11 „oczek” dorzucił Sebastian Dąbek.