Politechnika ogrywa Żaka, Górnik i Astoria obronili własny parkiet

Trzy niedzielne spotkania były dokończeniem 22.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Górnik Zamek Książ Wałbrzych, a także Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz dopisali do swoich kont wysokie zwycięstwa. Więcej emocji dostarczyła potyczka w Koszalinie, z której zwycięsko wyszli gracze Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

Górnik skromnym triumfem z WKK Active Hotel Wrocław utrzymał fotel lidera na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni Łukasza Dziergowskiego w pierwszej kwarcie potrafili powalczyć z faworytem spotkania na równych zasadach. Później dzięki interwencjom Mikołaja Stopierzyńskiego i Jakuba Koelnera, goście w połowie drugiej kwarty mieli osiem punktów zaliczki (25:33). Biało-niebiescy do końcowej syreny pierwszej połowy byli przy głosie, aplikując serial 15:1. Tym sposobem Górnicy po 20 minutach prowadzili 40:34. Dominację podopiecznych Andrzeja Adamka zobaczyliśmy w drugiej połowie, a doskonale uzupełniali się m.in. Piotr Niedźwiedzki, Krzysztof Jakóbczyk oraz Miłosz Góreńczyk. Dla gospodarzy 18 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek dał Krzysztof Jakóbczyk. Dla WKK 22 punkty oraz 4 przechwyty zaaplikował Mikołaj Stopierzyński.

POLITECHNIKA WYGRYWA W KOSZALINIE

Dwa różne oblicza miało spotkanie w Koszalinie. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Roberta Skibniewskiego, prowadząc 38:32. Po dłuższej pauzie Żak skuteczniej zwarł szyki, wygrywając trzecią partię siedemnastoma punktami (34:17). Dobry moment w swojej grze wykorzystał Wiktor Rajewicz przy wsparciu Igora Lewandowskiego, a także Błażeja Czerniejewicza. Wydawało się, że Żak po pechowo przegranych spotkaniach z HydroTruckiem i rezerwami Śląska Wrocław wróci na dobry atak. Ostatecznie koszykarze Politechniki Opolskiej zrobili sporo poprawek w obronie, otwierając ostatnią kwartę runem 17:2. W ważnych momentach dla gości niezastąpieni byli Dominik Rutkowski, a także Jakub Kobel. W ten sposób Politechnika utrzymuje się na piątej pozycji na zapleczu ekstraklasy. Kobel skończył mecz na 18 punktach, 10 asystach i 5 zbiórkach. Wiktor Rajewicz zainkasował dla Żaka 17 punktów.

Udany rewanż na HydroTrucku zaliczyli gracze Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Bydgoszczanie po pierwszej połowie zbudowali sobie dwucyfrowe prowadzenie, które systematycznie powiększali w następnych minutach rywalizacji. Pod nieobecność Filipa Małgorzaciaka, a także Mateusza Kaszowskiego najlepiej spisał się Michał Pluta, aplikując z ławki rezerwowej 16 punktów. Natomiast dla radomskiej drużyny 15 punktów i 8 asyst dał Darren Williams.