Duma Kociewia z pewnym zwycięstwem

SKS Fulimpex Starogard Gdański przełamał się na własnym podwórku! W szesnastej kolejce meczów Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn starogardzianie pokonali AZS AGH Kraków 86:63.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – AZS AGH Kraków 86:63 Statystyki

Dobre wejście w konfrontację mieli krakowianie po skutecznych wejściach pod tablicę Jana Piliszczuka, Mohammeda Abdelaala, a także połowicznie wykorzystanych wolnych przez Rafała Komendę (0:7). Sytuację w ciągu jednej minuty opanowali celnymi trafieniami Aleksander Wiśniewski, a także Filip Siewruk. Gościom przez moment udało się uciec na parę punktów po kolejnych koszach Komendy i Piliszczuka, ale skutecznie neutralizował zaległości Siewruk. Pięć punktów z rzędu Piotra Lisa dały po pierwszej dyszce zawodów remis (17:17).

W następnej ćwiartce dwiema trójkami poczęstował gospodarzy Jan Śmiglak, ale Duma Kociewia nie była długo dłużna. Po trafieniach zza łuku Wiśniewskiego i Lisa, Kociewskie Diabły dołożyły następne osiem „oczek” dające im taką zaliczkę. Przyjezdni uzyskali na chwilę kontakt z miejscowymi po udanych reakcjach Komendy i Mąkowskiego (32:30). Ostatecznie po doskonałych interwencjach z gry Kordalskiego, Lisa i Majewskiego, SKS prowadził po pierwszej połowie 45:34.

Trzecią część widowiska zawodnicy w czarnych trykotach rozpoczęli od dobry trafień Mąkowskiego, Komendy oraz Ciesielskiego. Jednak korzystnego wyniku pilnował Bartosz Majewski, lecz udana próba zza łuku Mateusza Orłowskiego i następny kosz Jana Piliszczuka sprawiły, że AGH był na trzypunktowym minusie (52:49). Zawodnicy Kamila Sadowskiego do końca tej części wrócili do wyższego prowadzenia po świetnych interwencjach Adriana Kordalskiego oraz Benjamina Didiera-Urbaniaka (64:53).

Bardziej uporządkowaną grę starogardzianie zagrali w decydującej partii, aplikując 11-punktowy serial. Słabszy moment gry gości solidnie wykorzystywali Lis, Siewruk, Majewski i Kordalski. Krakowską ekipę podciągały jedynie pojedyncze akcje Mąkowskiego, Komendy i Leśniaka. Pełną kontrolę do końcowej syreny mieli biało-niebiescy, którzy zasłużenie wygrali mecz z krakowskimi akademikami 86:63.

Pod nieobecność Wojciecha Czerlonko, najskuteczniejszym zawodnikiem SKS-u był Piotr Lis, aplikując 20 punktów. Dla AGH 20 punktów i 7 zbiórek zdobył Rafał Komenda.