Polonia bliżej utrzymania

KKS Polonia Warszawa coraz bliżej wywalczenia bezpiecznego miejsca na zapleczu ekstraklasy! W sobotni wieczór podopieczni Jakuba Pendrakowskiego ograli na wyjeździe Niedźwiadki Chemart Przemyśl 76:73.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – KKS Polonia Warszawa 73:76 Statystyki

Od pierwszych fragmentów spotkania było widać jak ważne dla obu ekip jest ta wygrana. W pierwszej połowie zespołom udało się uzyskać parę punktów przewagi, które łatwo potrafiły roztrwonić. Większą część czasu na prowadzeniu byli gospodarze głównie dzięki trafieniom Maximiliana Egnera, CJ Wilsona czy też Michała Chraboty. Po przeciwnej stronie sprawnie ripostowali gospodarzom Przemysław Kuźkow, a także Damian Cechniak. Ostatecznie po trójce Maksymiliana Motela, a także punktów spod tablicy Bartłomieja Pietrasa, Niedźwiadki prowadziły po 20 minutach 34:32.

Po zmianie stron stołeczni nie tylko przejęli inicjatywę, ale także prowadzenie. Po trójkach Motela i Osińskiego, Polonia miała sześć punktów w zapasie. Pokrótce przemyślanie odwrócili wynik po ośmiopunktowym serialu, który po lay-upie Łukasza Uberny wyprowadził ich na przód. Do końca tej części nie zobaczyliśmy lepszej gry w ataku po obu stronach. Dzięki połowicznie wykorzystanym wolnym przez Michała Kierlewicza, warszawianie powrócili na przód, wygrywając po 30 minutach 48:46. Na wyższą zaliczkę przyjezdni powrócili na 3:13 sekund przed końcem czwartej kwarty, gdy po ważnych trafieniach Erica Williamsa i Patryka Pełki prowadzili ośmioma punktami (58:66). Niedźwiadki na niespełna cztery sekundy do końcowej syreny powróciły do meczu dzięki punktom Rompy, Wilsona i Uberny. Ostatecznie ważne punkty z rzutów wolnych wykorzystał Eric Williams Jr. W ten sposób „Czarne Koszule” wygrały w Przemyślu 76:73.

Dla Polonii 16 punktów i 6 zbiórek zainkasował Eric Williams Jr. Dla miejscowych 22 punkty i 10 asyst zaaplikował CJ Wilson.