Jednostronny mecz w Międzychodzie

HydroTruck Radom rozbił na wyjeździe MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód! Podopieczni Roberta Witki pokonali międzychodzką ekipę 96:66.

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – HydroTruck Radom 66:96 Statystyki

Początkowo mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, prowadząc po trafieniach Mikołaja Smarzego 7:2. Szybko sytuację zmieniał Darren Williams, aplikując w tej części gry aż piętnaście punktów. Dzięki jego celnym czterem trójkom, a także jeszcze jednej od Jakuba Zalewskiego, goście mieli dziewięć punktów w zapasie (11:20). Parę „oczek” do swoich rywali nadrobili Nicholas Lynch oraz Jakub Kunc (17:22). W kolejnej ćwiartce punkty dla Sokoła dokładali Damian Szymczak i De Ante Barnes, ale równocześnie swój dobry moment wykorzystywał Daniel Dawdo przy późniejszym wsparciu Jakuba Zalewskiego i Darrena Williamsa. Pierwszą połowę zawodów sfinalizował trójką Jakub Zalewski, dając radomianom 12-punktową zaliczkę.

Trzecią kwartę radomianie rozpoczęli od przyzwoitego serialu 12:2, który pozwolił im uciec na pułap dwudziestu dwóch punktów. Pojedynczymi akcjami starali się interweniować Lynch, Smarzy, a także później Małachowski. Niezastąpieni w radomskim zespole byli w tej części Williams oraz Ciechociński. Trzecia odsłona wygrana przez radomian 31:12 wyjaśniła zwycięzcę tego pojedynku. Ostatnia kwarta upłynęła pod znakiem wyrównanej gry, którą przyjezdni kontrolowali do końcowego gwizdka. Ostatecznie HydroTruck Radom zasłużenie wygrał w Międzychodzie 96:66.

Dla Sokoła 16 punktów i 5 asyst dał Damian Szymczak. Dla HydroTrucka 34 punkty, 7 asyst i 5 zbiórek zaaplikował Darren Williams.