Horror w Wałbrzychu! Stewart bohaterem SKS-u!

Pełna dramaturgia w Wałbrzychu! Udane wejście pod tablicę Samira Stewarta dało SKS-owi Fulimpex Starogard Gdański zwycięstwo na wyjeździe Górnikowi Zamek Książ Wałbrzych 87:85.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – SKS Fulimpex Starogard Gdański 85:87 Statystyki

Worek z punktami otworzyli przyjezdni dzięki trójce Filipa Siewruka, a także wsadowi Jakuba Parzeńskiego. Biało-niebiescy szybko odwrócili sytuację dzięki świetnym zagraniom z gry Miłosza Góreńczyka. Do listy punktujących dla Górnika dopisał się Piotr Niedźwiedzki, ale sprawnie wtórowali mu Adrian Kordalski oraz Jakub Parzeński. Po następnych, udanych rzutach Wojciecha Czerlonko, SKS znów był na przodzie (16:18). Do końca tej części ekipy dość często zmieniały się na przodzie. Dzięki celnym próbom Damiana Durskiego i Mateusza Czempiela, Górnik prowadził po dziesięciu minutach 29:25.

W następnej części po trafieniach Durskiego, Pabiana i Jakóbczyka, wałbrzyszanie uciekli na dwanaście punktów. Gracze z Kociewia odpowiedzieli siedmioma punktami z rzędu przy pomocy zagrań Siewruka. Chwilę później mecz znacznie się wyrównał, bo na skuteczne rzuty Jacksona dobrze ripostowali Czerlonko oraz Majewski. Ostatecznie po trójce Francisa Hana, a także akcji 2+1 Patryka Wilka, Górnik wygrywał po połowie dwunastoma punktami (52:40).

Po dłuższej pauzie goście zerwali się za nadrabianie deficytu. Dzięki trójkom Samira Stewarta oraz następnych punktach Bartosza Majewskiego i Filipa Siewruka, Duma Kociewia miała czteropunktową stratę (54:50). Korzystny wynik dla wałbrzyskiego zespołu trzymali „w ryzach” Niedźwiedzki, Góreńczyk i Jakóbczyk. Jednak nieustępliwi byli w ataku Siewruk, Stewart, a także Parzeński. Po udanej wizycie na linii rzutów wolnych środkowego, goście mieli już punkt straty do Górnika (63:62). Końcowy fragment trzeciej części należał do Górnika, który po udanych próbach Jakóbczyka, Niedźwiedzkiego i Durskiego prowadzili 73:64.

Czwartą kwartę otworzył celną trójką Jackson, ale parę chwil później skutecznymi akcjami odpowiedzieli Parzeński oraz Siewruk. Po późniejszych punktach Adriana Kordalskiego i Wojciecha Czerlonko, Kociewskie Diabły w połowie tej części mieli punkt deficytu (77:76). Pokrótce wałbrzyszanie ponownie uzyskali większą przewagę dzięki dobrym zagraniom Góreńczyka i Jacksona (85:79). Starogardzianie nie dawali za wygraną, bo po ważnych punktach Majewskiego doprowadził na 28,3 sekundy do remisu. Najważniejszą piłkę zakończył łatwym wejściem pod tablicę Samir Stewart. Ostatecznie Kociewskie Diabły wygrały w Wałbrzychu 87:85.

Dla Górnika po 14 punktów rzucili Miłosz Góreńczyk, a także David Jackson. Dla starogardzian 20 punktów i 9 zbiórek dał Filip Siewruk.