Polonia Bytom w Suzuki 1 Lidze!

BS Polonia Bytom trzecim zespołem, który uzyskał awans do Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w sezonie 2022/2023! W drugim meczu o najniższy stopień podium w Nowej Hali AWF w Katowicach pokonali graczy AZS AWF Mickiewicza-Romus 84:82!

AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice – BS Polonia Bytom 82:84 STATYSTYKI (0-2)

Mickiewicz na początku meczu poczuł swoją moc w ataku. Dzięki udanym akcjom Dawida Grochowskiego i Sebastiana Grochowskiego prowadzili 8:2. Jednak do głosu doszli Karol Jagoda oraz Sebastian Dąbek, którzy swoimi celnymi rzutami pomału zmniejszali przewagę gospodarzy. Po udanej próbie zza łuku Jurczyńskiego i lay-upie Jagody to zawodnicy Mariusza Bacika przejęli prowadzenie (14:18). Następnie Paweł Jurczyński dopisał następne trzy celne trójki przy wsparciu Tomasza Deji, który punktował spod kosza. W ten sposób bytomianie po 10 minutach prowadzili 30:21. Zawodnicy Polonii w drugiej odsłonie odskoczyli na dystans 14 punktów po udanych trafieniach Dąbka, Bogdanowicza i Piechowicza. Jednak katowiczanie starali się odrobinę podgonić wynik dzięki trójce Tomasza Krzymińskiego i 2+1 Karola Leszczyńskiego. Zespół z Bytomia nie pozwalał na zbyt wiele miejscowym do końca pierwszej połowy. Kolejne punkty z rzutów wolnych Jurczyńskiego, Deji i Piechowicza pozwoliły uciec Polonii na 17 punktów. W ten sposób zakończyła się pierwsza połowa rywalizacji (33:50).

Drużyna Jarosława Jakubca w trzecią kwartę weszła z ogromną chęcią na nadrobienie zaległości, co widać było w ich poczynaniach. Dzięki solidnej serii 15:1 udało się odrobić niemal wszystkie straty z pierwszej połowy. Następnie Paweł Jurczyński i Marek Piechowicz swoimi trafieniami dali ponownie dwucyfrową zaliczkę dla swojej ekipy (48:59). Jednak do głosu doszedł Jakub Stróżczyk, który ośmioma punktami zdobytymi z rzędu dał Mickiewiczowi prowadzenie (61:59). Ostatecznie po punktach Bogdanowicza i Deji mieliśmy po 30 minutach gry remis (64:64).

W ostatniej części gracze Polonii ponownie uzyskali kilkupunktowy bufor bezpieczeństwa dzięki „oczkom” zdobytym przez Jurczyńskiego, Dąbka i Jagodę (69:77). Trochę później zespołom przestało wpadać do kosza. Katowiczanom udało się opanować sytuację dzięki dobrym zagraniom Karpacza oraz Kłaczka. Udana akcja z półdystansu Sebastiana Dusiło dała na 1:26 sekund przed końcem meczu 7-punktowe prowadzenie dla polonistów (76:83). Tomasz Krzymiński i Dawid Grochowski celnymi rzutami zza łuku doprowadzili do nerwowej końcówki (82:83). W następnym fragmencie połowicznie rzuty wolne wykorzystał Piechowicz, przez co piłkę na dogrywkę lub na zwycięstwo mieli katowiczanie. Próba rzutu z półdystansu Karpacza skończyła się nieskutecznie. Ostatecznie BS Polonia Bytom cieszyli się ze zwycięstwa w Katowicach 84:82 i tym samym w przyszłym sezonie zobaczymy ich na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

Najwięcej punktów dla BS Polonii rzucił Paweł Jurczyński, notując 27 punktów. 17 „oczek” i 8 asyst dopisał Sebastian Dąbek. Dla Mickiewicza 18 punktów i 6 zbiórek uzyskał Karol Leszczyński. 13 punktów dodał Jakub Stróżczyk.