Puchar Polski dla KGHM BC Polkowice

Koszykarki KGHM BC Polkowice obroniły Puchar Polski w koszykówce kobiet! W niedzielnym finale rozgrywanym w Sosnowcu, polkowiczanki pokonały Polski Cukier AZS UMCS Lublin 91:68.

Na początku finałowego starcia podopieczne Karola Kowalewskiego narzuciły swój styl gry, prowadząc po trafieniach Stephanie Mavungi oraz Julii Piestrzyńskiej aż 16:4. Później przewaga „Pomarańczowych” wzrosła do 17 punktów po trójkach Emili Kośli oraz Zary Friskovec. Lublinianki przy pomocy Veronici Burton, a także Aleksandry Zięmborskiej odrobiło parę oczek (17:30). Zmiana ról nastąpiła w drugiej kwarcie, gdy raz za razem skutecznie trafiały Veronica Burton oraz Bria Goss. Zawodniczki Krzysztofa Szewczyka od 18-punktowego deficytu zaliczyły 20-punktowy serial, wychodząc na prowadzenie (40:38). Ostatecznie pierwszą połowę meczu zamknęły trafienia Mavungi oraz Sykes (42:42).

W trzeciej kwarcie polkowiczankom udało się odskoczyć na parę punktów po dobrych zagraniach Kośli, Mavungi oraz Friskovec. Zawodniczki z Lublina próbowały reagować dobrymi akcjami Goss, Burton, a także Zięmborskiej. Pełną dominację „Pomarańczowe” pokazały w ostatniej kwarcie wyraźnie wygranej 26:9. W ten sposób podopieczne Karola Kowalewskiego obronił tytuł zdobyty sprzed roku, pokonując lubelską ekipę 91:68. Najbardziej Wartościową Zawodniczką finału Pekao S.A. Pucharu Polski Kobiet została Stephanie Mavunga.