Dramaturgia w Katowicach! Sokół pokonuje Mickiewicza!

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód z wyjazdowym zwycięstwem w Katowicach! Podopieczni Marcina Chodkiewicza po pełnej dramaturgii pokonali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 87:86.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód 86:87 Statystyki

Międzychodzianie jako pierwsi rozpoczęli budować przewagę dzięki celnym akcjom Mikołaja Smarzego i Nicholasa Lynch’a. Innego zdania byli natomiast katowiczanie, którzy po akcjach Daniela Oladapo, Kacpra Rojka i Mikołaja Ratajczaka przechylili wynik na swą stronę (8:7). Po równorzędnej wymianie ciosów oraz prowadzenia lepiej spisywali się gospodarze. Następne punkty Oladapo i Wieczorka przyniosły Mickiewiczowi 6-punktowy zapas (18:12). Później pod tablicami skutecznie reagowali Jakub Nowak, a także Mikołaj Smarzy. Finalnie pierwszą część gry zamknął udanym półdystansem Oladapo (22:18).

W drugiej części po dobrych zagraniach Mariusza Małachowskiego i Damiana Szymczaka, Sokół doprowadził do wyrównania. Jednak w kolejnych minutach dominowali zawodnicy Łukasza Szczypki. Wykorzystany dobry moment przez Tomasza Krzymińskiego dawał Mickiewiczowi osiem punktów w zapasie (34:26). Sokół próbował skrócić dystans do miejscowych przy pomocy koszy De Ante Barnesa oraz Jakuba Nowaka, ale skutecznie wtórowali im Tomasz Krzymiński i Daniel Oladapo. Ostatecznie po 20 minutach Mickiewicz prowadził z Sokołem 43:34.

Po zmianie stron Barnes oraz Lewandowski próbowali podgonić gospodarzy, ale precyzyjnie odpowiadali im Rojek, Oladapo oraz Krzymiński. Dzięki punktom z półdystansu Rojka, Mickiewicz uciekł na jedenaście punktów (55:44). Dużo później swoje okazje wykorzystywał Mikołaj Smarzy, a dzięki następnej trójce Damiana Szymczaka, Sokół miał trzypunktowy deficyt do miejscowych (57:54). Po paru chwilach gości do remisu doprowadziły udane akcje Barnesa i Smarzego. Udane rzuty Krzymińskiego i Oladapo dały chwilę oddechu dla miejscowych. Ostatecznie po wykorzystanych szansach z półdystansu Małachowskiego, Mickiewicz minimalnie prowadził po trzeciej kwarcie z Sokołem 65:64.

W decydującej partii zespoły na zmianę wychodziły na przód. Po trójce Patryka Wieczorka, gospodarze ponownie mieli przewagę dwóch posiadań. Pokrótce skutecznymi dobitkami pod tablicą odpowiadali Lynch oraz Lewandowski, doprowadzając do kolejnego wyrównania. W następnych akcjach obie ekipy nie odstępowały siebie na krok, a wynik spotkania był otwarty. Dzięki trójce Nicholasa Lynch’a, Sokół przejął prowadzenie (83:85). Na 19,8 sekund gospodarze wrócili na prowadzenie po wykorzystanych wolnych przez Ratajczaka i Żebroka (1/2). Do końcowej syreny mieliśmy gwarantowane emocje. Najważniejsze punkty na wagę pierwszego wyjazdowego zwycięstwa Sokoła trafił Damian Szymczak.

Dla Sokoła po 15 punktów rzucili Nicholas Lynch oraz Mikołaj Smarzy. Natomiast dla Mickiewicza po 25 punktów rzucili Tomasz Krzymiński i Daniel Oladapo.