HydroTruck znów lepszy od Kotwicy

HydroTruck Radom krok po kroku włącza się do gry o fazę play-off! W niedzielnym meczu 24.kolejki podopieczni Roberta Witki pokonali Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg 78:74

HydroTruck Radom – Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 78:74 Statystyki

Kołobrzeżanie lepiej rozpoczęli grę na radomskim MOSiRze. Dzięki zagraniom Daniela Ziółkowskiego oraz Jakuba Motylewskiego, Kotwica miała sześciopunktowe prowadzenie (5:11). Rezultat próbowali zmienić Daniel Wall oraz Mikael Laihonen, ale kilkupunktową zaliczkę dla gości trzymali Remon Nelson oraz Szymon Długosz. Dopiero po łatwych punktach Igora Krzycha, a także trójce Bartosza Ciechocińskiego, HydroTruckowi udało się zbliżyć do swoich rywalizacji na trzy punkty. Finalnie po trójce Patryka Wydry oraz lay-upie Jakuba Motylewskiego, Kotwica prowadziła po 10 minutach 26:21.

W kolejnej części przewagę miejscowych zwiększali Pieloch, Dzierżak oraz Motylewski. Później obu zespołom przydarzył się mocny przestój w ofensywie, z którego lepiej wyciągnęli się przyjezdni. Po następnych punktach Dzierżaka i Motylewskiego, „Czarodzieje z Wydm” mieli w zapasie trzynaście punktów (26:39). Radomianie reagowali celnymi trójkami Laihonena oraz Walla. Ostatecznie po trafieniu zza łuku Patryka Wydry, Kotwica prowadziła po pierwszej połowie 44:35.

Po zmianie stron radomianie gonili wynik dzięki udanym próbom Krzycha, Ciechocińskiego i Zalewskiego. Jednak kołobrzeżanie umieli odpowiedzieć udanymi próbami Dzierżaka, Nelsona i Motylewskiego. Jeszcze jedna celna trójka Zalewskiego zmniejszyła przewagę Kotwicy do czterech punktów (47:51). Później zobaczyliśmy znacznie równiejszą potyczkę, w której nie brakowało także błędów z obu stron. Radomianie uzyskali kontakt z przyjezdnymi po dobrych zagraniach Sadowskiego i Williamsa. Finalnie po celnych koszach Nelsona i Wydry, Kotwicy miała po trzeciej części 6-punktową zaliczkę (52:58).

W czwartej kwarcie gospodarze całkowicie odrobili zaległości przy pomocy trafień Williamsa, a także Zalewskiego. Następnie po łatwych punktach spod tablicy Laihonena, HydroTruck miał przewagę dwóch posiadań. Kołobrzeżanie od paru minut nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu w ataku. Dopiero po punktach spod kosza Ziółkowskiego oraz trójce Pielocha, Kotwica odzyskała prowadzenie (66:67). W ważnym momencie dla radomskiej ekipy punkty dostarczali Williams, a także Krzych, dając swojej ekipie ośmiopunktową zaliczkę (76:68). Kołobrzeską drużynę poderwał do gry Dzierżak, zmniejszając przewagę radomian do trzech punktów. Finalnie ważny punkt na wagę zwycięstwa dał Williams. W ten sposób HydroTruck Radom pokonał we własnej hali Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg 78:74.

Dla gospodarzy 23 punkty, 10 zbiórek i 7 asyst zaaplikował Darren Williams. Dla Kotwicy 20 punktów i 13 zbiórek zainkasował Jakub Motylewski.