Rezerwy Śląska lepsze po dogrywce od Enei

Pełna dramaturgia na poznańskim POSiRze! WKS Śląsk II Wrocław wygrywa po dogrywce z Eneą Basket Poznan 97:92.

Enea Basket Poznań – WKS Śląsk II Wrocław 92:97 (po dogr.) Statystyki

Podopieczni Przemysława Szurka znacznie lepiej rozpoczęli zmagania we własnej hali. Po punktach spod tablicy Patryka Stankowskiego i Jana Nowickiego prowadzili 8:3. Później wrocławianie podjęli się próby odrobienia zaległości przy pomocy trafień Mikołaja Adamczaka, Aleksandra Leńczuka oraz Kuby Piśli. Korzystny wynik dla poznaniaków trzymał swoim dobrym fragmentem gry Hubert Pabian. Natomiast dwoma celnymi trafieniami zza łuku popisał się Michał Kroczak. Po tej części Enea miała przewagę dwóch posiadań nad swoimi oponentami (22:18).

Dobry spektakl w ofensywie mieliśmy w kolejnej części. Z dobrej strony pokazali się Jakub Andrzejewski oraz Wiktor Paczkowski. Jednakże wrocławianie zaczęli zmieniać sytuację. Celne strzały z dystansu Oskara Hlebowickiego, a także udane wejścia pod tablicę Joe Bryanta Jr. sprawiły, że przyjezdni mieli 4-punktowy zapas (30:34). Zażarta rywalizacja zrobiła się pod koniec pierwszej połowy, gdy interwencje Frasia i Nowickiego przywróciły moment prowadzenie Enei. Nadal na parkiecie aktywny był Bryant Jr. przy wsparciu Kroczaka, który trafił trzecią trójkę na swoje konto. Finalnie po 20 minutach gracze Łukasza Grudniewskiego minimalnie prowadzili w Poznaniu 44:43.

Otwarty wynik tego starcia trwał w najlepsze w drugiej połowie widowiska. Żadna z ekip nie mogła wyjść na znaczniejsze prowadzenie. Wrocławską ekipę w ofensywie ciągnęli Sitnik, Bryant Jr., a także Kroczak. Z kolei w poznańskiej drużynie skutecznie przeciwstawiali się Fraś, Pułkotycki oraz Nowicki. Kolejne punkty spod tablicy Kroczaka zamknęły trzecią dyszkę meczu, po której minimalnie z przodu nadal były rezerwy Śląska (60:61). Po paru minutach czwartej odsłony zawodnikom Enei udało się uciec na dziewięć „oczek” po trójce Jakuba Andrzejewskiego i udanych akcjach Huberta Pabiana (75:66). Później wrocławską drużynę do gry przywróciły udane strzały Kroczaka, a także Bryanta. Jeszcze jedna udana próba zza łuku Kroczaka dała nam do samego końca emocje w tej potyczce (79:79). Bliżej szczęścia byli zawodnicy z Dolnego Śląska, gdy z góry piłkę zapakował Kroczak, a Sitnik dołożył celną trójkę (81:84). Finalnie po pełni wykorzystanych wolnych przez Marcina Dymałę mieliśmy dogrywkę.

DOGRYWKA

W doliczonym czasie gry skuteczniejsi byli wrocławianie, którzy mogli liczyć na dobrą dyspozycję Michała Kroczaka oraz Joe’go Bryanta Jr., którzy uciekali się do prostych rozwiązań. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław wygrał w Poznaniu 97:92, pozostając jedyną ekipą niepokonaną na zapleczu ekstraklasy. Dla zwycięzców 29 punktów zaaplikował Michał Kroczak. Dla pokonanych 21 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty zgarnął Hubert Pabian.