Robert Skibniewski nadal szkoleniowcem Politechniki Opolskiej

Pierwsza karta odkryta na przyszły sezon w Weegree AZS Politechnice Opolskiej! Robert Skibniewski przez następne dwa lata nadal będzie pierwszym szkoleniowcem opolskiej drużyny.

Skibniewski przejął funkcję pierwszego trenera w miejsce Kamila Sadowskiego. Pod wodzą 39-letniego szkoleniowca opolanie zakończyli pierwszoligowy sezon na dziewiątej pozycji po rundzie zasadniczej z dorobkiem 18 zwycięstw i 16 porażek. Dla przypomnienia: jako zawodnik występował we Wrocławiu, z którym zdobył Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski (2002, 2004). Ponadto grał także w Świeciu, Zgorzelcu (srebrny medal w 2008), Starogardzie Gdańskim, Koszalinie, Włocławku, Gliwicach i pierwszoligowym Lesznie. W 2009 roku zdobył brązowy medal z czeskim BK Prostejov. Od 2003 do 2015 roku reprezentował barwy biało-czerwone podczas Eurobasketu (2007, 2009, 2011 i 2015) oraz ich eliminacjach.

Później był asystentem trenera we Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej, a samodzielny etat trenera objął w Starogardzie Gdańskim i Ołomuńcu. W połowie listopada zeszłego roku ponownie został asystentem trenera w Śląsku Wrocław, z którym zdobył Mistrzostwo Polski. W najbliższym czasie włodarze opolskiego klubu przedstawią pierwsze informacje na temat przyszłego składu na sezon 2023/2024.

fot. Weegree AZS Politechnika Opolska

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *