Ruszamy 23 września!

Pomału możemy odliczać start do rozpoczęcia kampanii w Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn 2023/2024! Pierwsza seria gier zaplanowana jest na 23-24 września.

Do pierwszoligowej batalii o awans do Orlen Basket Ligi przystąpi 18 zespołów, o czym informowaliśmy Was w poprzedniej publikacji (LINK). Później rozpoczynamy grę w rundzie zasadniczej – 34.kolejki, po których poznajemy trzech spadkowiczów spadających do niższej klasy rozgrywkowej. Osiem najlepszych ekip po sezonie zasadniczej przystąpi do najważniejszej części sezonu, czyli play-off. Zwycięzcę całych rozgrywek poznamy najpóźniej 29 maja 2024 roku.

W czwartkowe popołudnie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn opublikowała terminarz 1.serii gier nadchodzącego sezonu. Już w pierwszej kolejce czeka kilka interesujących batalii:

Na dobry początek HydroTruck Sport Radom zawalczy przed własną publicznością z SKS-em Fulimpex Starogard Gdański – będzie to rewanż za ubiegłą kampanię, w której Kociewskie Diabły wywalczyły brązowe medale. Oba zespoły z pewnością będą walczyły o znalezienie się w czubie tabeli po 34.kolejkach, lecz większe aspiracje na awans mają starogardzianie. O powrót na ekstraklasowe parkiety walczy także Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, która na dzień dobry zagra na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków. Ciekawa potyczka rozegra się także w Poznaniu, gdy Enea Basket Poznań podejmie Deckę Pelplin. Obie drużyny będą starały się wejść do ośmiu najlepszych drużyn po 34.seriach gier. Zarówno poznaniacy jak i pelplinianie są już po paru roszadach w składach personalnych, lecz która będzie lepiej przygotowana?

Pierwszą serię meczów zamknie nam bój między Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych z Sensation Kotwicą Kołobrzeg zaplanowany na 27 września w Kołobrzegu (środa). Pełny terminarz rozgrywek 1.Ligi poznamy w najbliższych dniach. Niewątpliwie szykuje się dobra rywalizacja w 1.Lidze!

fot. Fiołek art pl

About Author

One thought on “Ruszamy 23 września!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *