Mamy terminarz Pekao S.A. 1.Ligi! Które daty warto zapisać w kalendarzu?

Od paru dni Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn opublikowała pełny terminarz rozgrywek na sezon 2023/2024. Już w pierwszym tygodniu zmagań dostaniemy dwa interesujące pojedynki. Które mecze będą warto zobaczyć i zaznaczyć sobie w kalendarzu?

W poprzedniej publikacji wspominaliśmy o dwóch interesujących zmaganiach między HydroTruckiem Radom a SKS-em Fulimpex Starogard Gdański, a także Sensation Kotwicą Kołobrzeg z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych (LINK).

DERBOWE POTYCZKI

Jak co sezon na zapleczu ekstraklasy będzie sporo derbowych meczów, a pierwszą z nich zobaczymy planowo 30 września w Krośnie między Miastem Szkła a Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Krośnianie z pewnością będą chcieli mocno poprawić rezultat z poprzednich dwóch lat, gdy nie byli w fazie play-off. Dla przemyskiego zespołu będzie to debiut na pierwszoligowych parkietach. Ponadto po równych 10 latach z powrotem będziemy mieli drużynę z Przemyśla (Polonia Przemyśl – 2011-2013).

Sporo emocji będzie także na Pomorzu! Derby Pomorza między Sensation Kotwicą Kołobrzeg a SKS-em Fulimpex Starogard Gdański odbędą się 7 października w Kołobrzegu (rewanż w Starogardzie 17 stycznia 2024 r.). Półtora tygodnia później rozegra się potyczka na Pomorzu Środkowym między MKKS Żakiem Koszalin a wspomnianą Kotwicą (18 października w Koszalinie, a 31 stycznia 2024 r. w Kołobrzegu). Pod koniec października czekają kolejne, derbowe boje – tym razem na Mazowszu i Dolnym Śląsku. WKS Śląsk II Wrocław kontra WKK Wrocław, a także HydroTruck Sport Radom z KKS Polonią Warszawa zagrają swoje rywalizacje 28 października (rewanże 10 lutego 2024 r.). Bardzo dobre derby zapowiadają się jak zawsze na Kociewiu między Decką Pelplin a Kociewskimi Diabłami – piąta konfrontacja między tymi ekipami zostanie rozegrana 12 listopada w Pelplinie, rewanż 14 lutego w Walentynki.

POWTÓRKI Z PLAY-OFF

Już w pierwszej serii gier dostaniemy powtórkę z walki o brązowy krążek zaplecza ekstraklasy – radomianie powalczą z Diabłami 23 września, a rewanż planowo w Święto Trzech Króli (6 stycznia 2024 r.). Na dobrą dawkę emocji z Kociewskimi Diabłami nie będziemy narzekać także 15 listopada, gdy starogardzianie powalczą z GKS-em Tychy. Dziesięć dni później SKS Fulimpex podejmie u siebie wałbrzyską ekipę na swoim terenie. W połowie grudnia jak zwykle interesująca będzie rywalizacja między GKS-em a Politechniką Opolską. Przed Sylwestrem czekają na nas dwa dobre pojedynki: Górnik z Politechniką Opolską oraz Kociewskie Diabły z Żakiem rozegrają swoje mecze 30 grudnia. Skoro jesteśmy przy spadkowiczu Orlen Basket Ligi to interesujące z nim spotkania będą z Hydrotruckiem (14 października), Górnikiem (15 listopada), a także Kociewskimi Diabłami (9 grudnia – hit kolejki).

W ostatni dzień rundy zasadniczej (13 kwietnia) swoje spotkania rozegra wszystkie 18 ekip. Osiem najlepszych ekip po sezonie zasadniczej przystąpi do najważniejszej części sezonu, czyli play-off, która rozpocznie się 20 kwietnia a zakończy najpóźniej 29 maja 2024 roku. Informacja na temat transmisji meczów Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn zostanie podana już wkrótce.

PEŁNY TERMINARZ

fot. Dawid Wójcikowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *