Udana rehabilitacja Decki we Wrocławiu

Na rozpoczęcie sobotnich meczów 19.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, Decka Pelplin udanie rehabilituje się na WKK Active Hotel Wrocław, pokonując ich na wyjeździe 84:68

WKK Active Hotel Wrocław – Decka Pelplin 68:84 Statystyki

Początkowo rywalizacja była znacznie wyrównana, ale po łatwych punktach spod tablicy Thomasa Davisa, Tymona Szymańskiego, a także rzutach wolnych Filipa Stryjewskiego, Decka uciekła na pięć „oczek”. Rezultat dla wrocławskiej ekipy starał się poprawić Krzysztof Kempa, ale bezskutecznie. Pelplinianie mogli w następnych minutach liczyć na łatwe punkty z gry ze strony Mariusza Konopatzkiego, Patryka Kędla, a także Wojciecha Dzierżaka. Gracze z Kociewia po tej części prowadzili we Wrocławiu 24:10.

Po następnych punktach z gry Davisa i Formelli, przyjezdni osiągnęli pułap 20 punktów. Mikołaj Stopierzyński reagował udanymi zagraniami pod obręcz, ale precyzyjnie odpowiadali mu Filip Stryjewski oraz Thomas Davis. Następnie wciąż stroną dominującą byli podopieczni Dariusza Kaszowskiego, którzy mogli liczyć na następne kosze Thomasa Davisa i Romana Janika. Po pierwszej połowa Decka zdecydowanie prowadziła z WKK 41:18.

DRUGA POŁOWA

Po powrocie na parkiet dostaliśmy bardziej zacięty pojedynek. Motorem napędowym wrocławian było trio Stopierzyński-Patoka-Kempa. Natomiast celnymi strzałami zza linii 6,75m ripostowali Szymański, Davis oraz Kędel. Po trójce Jakuba Koelnera i punktach z pola trzech sekund Aleksego Walczaka wciąż o ponad dwadzieścia punktów była lepsza Decka (32:53). Potem wynik próbował poprawić Kempa, lecz pięcioma punktami z rzędu odpowiedział Kędel. Finalnie dzięki ośmiu punktom zdobytym przez Stopierzyńskiego, Decka miała przed decydującą odsłoną 13-punktową zaliczkę (46:59).

Goście z Kociewia rozpoczęli następną część od punktów z gry Formelli i Szymańskiego, ale Rosołowski i Walczak starali się pomóc wrocławskiej ekipie jak tylko mogli. Po wykorzystanych wolnych przez Davisa, a także punktach spod trumny Stryjewskiego, Decka miała 17-punktowe prowadzenie (54:71). Później pelplińska ekipa w pełni kontrolowali wydarzenia dzięki trójkom Janika. Rozmiar porażki starał się zmniejszyć Joshua Ashaolu. Ostatecznie Decka Pelplin wygrywa na Dolnym Śląsku z WKK 84:68.

Dla Decki 18 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dał Thomas Davis. Dla WKK 19 punktów rzucił Mikołaj Stopierzyński.

fot. Krystian Rychłowski
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *