Suzuki 1 Liga: Pewne zwycięstwo Miasta Szkła i rezerw Śląska

Dwa niedzielne starcia były dokończeniem 1. serii meczów w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Koszykarze WKS-u Śląsk II Wrocław bez większych problemów poradzili z mocno osłabionym AZS-em AGH Kraków. Gracze Miasta Szkła Krosno rozbili przed własną publicznością Start II Lublin.

WKS Śląsk II Wrocław – AZS AGH Kraków 72:52 STATYSTYKI

Krakowianie do meczu na wrocławskiej Kosynierce podeszli bez dwóch kontuzjowanych zawodników: Wojciecha Leszczyńskiego i Michała Lisa. Jednak zawodnicy Wojciecha Bychawskiego dobrze otworzyli mecz od trójki Patryka Wydry i 2+1 Kacpra Rojka (2:6). Wrocławianie po kolejnym fragmencie zdołali zdobyć dziewięć punktów z rzędu, obejmując 5-punktowe prowadzenie po celnych koszach Sebastiana Bożenko. Taka różnica utrzymała się do końca premierowej odsłony (16:11). Zawodnicy z Dolnego Śląska podwyższyli przewagę na początku drugiej części, gdy zza łuku trafiali Mateusz Czempiel i Michał Mindowicz (27:14). Gościom z Krakowa udało się co prawda celnymi rzutami Wydry, Szmita i Sobiecha skrócić dystans do siedmiu punktów to ponownie aktywny i zarazem skuteczny był Bożenko. Po 20 minutach boju WKS Śląsk II Wrocław prowadził 37:26.

Po przerwie zobaczyliśmy przez trzy minuty dość równorzędną rywalizację kontrolowaną przez zawodników trenera Grygowicza. Wówczas Bożenko i Bereszyński dołożyli punkty spod obręczy, dając już wyraźniejszą przewagę dla rezerw Śląska (48:32). W drugiej części trzeciej odsłony obu zespołom siadła skuteczność, ale wrocławianie wciąż trzymali na odległość przyjezdnych dzięki celnym rzutom wolnym Bożenki i Głodka (56:37). W połowie ostatniej ćwiartki gracze z Dolnego Śląska wyszli nawet na 21-punktowe prowadzenie, które pewnie utrzymali do końca konfrontacji.

Z dobrej strony pokazał się Sebastian Bożenko, inkasując 16 punktów. 10 punktów i 17 zbiórek dopisał Mikołaj Adamczak. Dla AGH Kraków Szymon Szmit jako jedyny przekroczył dwucyfrową barierę punktową (10).

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74 STATYSTYKI

Krośnianie podeszli do tego starcia w roli zdecydowanego faworyta i nie zawiedli oczekiwań. Tylko przez 2:19 sekund wynik trzymał się na styku, a lada moment podopieczni trenera Romana Prawicy uciekli przeciwnikom serią 13:0. Lubelską ofensywę ciągnęli w głównej mierze Norbert Ziółko (29 punktów) oraz Wiktor Kępka (24 punkty), lecz to było zdecydowanie za mało na tak zespołowy i strzelecki popis gospodarzy. Gracze Miasta Szkła wygrali bardzo wysoko pierwszą połowę 58:30. Druga dwudziestka była jedynie kontynuacją dzieła krośnian. Niemal przez większą część meczu kontrolowali wszystkie wydarzenia na parkiecie i dowieźli do końcowej syreny sporą zaliczkę.

Dobry występ zaliczyli m.in. Michał Jankowski (18 pkt), Stanisław Heliński (17 pkt), a także Klavs Dubults (16 pkt, 10 zb). Kacper Traczyk w tym meczu rozdał 10 asyst.