Suzuki 1 liga: Zapowiedź 27. kolejki

W środe rozpoczniemy 27 kolejkę zmagań na zapleczu ekstraklasy. Hitem kolejki bedą derby Wrocławia, lecz inne mecze m.in Górnika Wałbrzych z Dzikami Warszawa czy też Miasta Szkła Krosno z Żakiem Koszalin zapowiadają się również porywająco.

  • TBS Śląsk II Wrocław – WKK Wrocław

Derby Wrocławia będą niesamowicie ciekawe ze względu na położenie obydwu ekip w tabeli, Śląsk oraz WKK mają bilans 12-12 ale to Śląsk jest na 7 pozycji a WKK jest 8 ze względu na bilans małych punktów.
Punktowymi liderami swoich ekip są Szymon Tomczak po stronie Śląska (17,1 pkt./mecz) oraz po stronie WKK Tomasz Ochońko (16,5 pkt./mecz) który z dystansu rzuca na 40% skuteczności, w ekipie środowych gospodarzy tak liderem punktowym jak i najlepiej rzucającym zza łuku jest Tomczak ( 44.4%).

  • Górnik Wałbrzych – Dziki Warszawa

W Aqua Zdroju śmiało można powiedzieć że obejrzymy najciekawiej zapowiadające się spotkanie tej serii gier, lider podejmie stołeczne Dziki które ostatnią są zdecydowanie na fali i będą chciały zaskoczyć Wałbrzyszan. Górnik jak już wspomnieliśmy jest liderem z bilansem 19-6, goście z Warszawy są na 10 lokacie i posiadają bilans 11-13.
Piotr Niedźwiedzki coraz lepiej poczyna sobie w barwach Górnika, w ostatnim meczu miał 26 punktów, 16 zbiórek i ostateczny EVAL na poziomie 36 (!), w ekipie Dzików do gry powrócił Piotr Pamuła i od tego momentu Dziki grają jak natchnione poza tym Rafał Komenda daje pod koszem sporo jakości i z meczu na mecz rozkręca się.

  • Miasto Szkła Krosno – MKKS Żak Koszalin

W Krośnie mecz za przysłowiowe ,,4 punkty”, Krośnianie plasują się na 11 pozycji z bilansem 10-14 i jeśli marzą o Play-offach muszą wygrać ten mecz, Koszalinianie są na 13 pozycji i legitymują się bilansem 9-15 natomiast oni w pierwszej kolejności myślą o zachowaniu ligowego bytu.
Jakub Dłoniak przeżywa w wieku 39 lat swoją drugą o ile nie trzecią młodość, średnia 17 punktów na mecz mówi sama za siebie, Roman Janik to w ostatnich tygodniach natomiast niekwestionowana gwiazda Krośnian, średnio notuje on 16,8 punktu na mecz i rzuca przy tym na ponad 42 procentowej skuteczności z dystansu.

 

  • Decka Pelpin – PGE Turów Zgorzelec

Dla Turowa mecz w zasadzie ostatniej szansy jeśli chcą powalczyć jeszcze o utrzymanie muszę w Pelplinie wybrać a że nie jest to łatwe zadanie to przekonali się o tym ostatnio Akademicy z Krakowa, Decka ma bilans 9-15 i znajduje się na 12 pozycji a zespół z Turowa zamyka tabele z bilansem 3-20 i trener Szawarski musi znaleźć przysłowiowy złoty środek by jego zespół jeszcze zawalczył o utrzymanie.
Patrząc statystycznej to Mariusz Konopatzki w rubryce asyst rzuca się w oczy, ma średnią 5,5 asysty/mecz a w dodatku jest znany z tego że nie ma dla niego straconych piłek, Kacper Traczyka po stronie Turowa notuje średnio 4,7 asysty/mecz.

  • SKS Starogard Gdański – GKS Tychy

Do Starogardu Gdańskiego przyjadą gracze z Tych, którzy przeżywają ,,sensacyjny” kryzys. Zespół trenera Jagielki ma bilans 15-10, ale zanotował ostatnio aż cztery porażki z rzędu. W Starogardzie Gdańskim mimo iż bilans 10-12 nie jest korzystny to wciąż liczą na awans do fazy play off. Pomóc w tym ma napewno duet Stryjewski- Ryżek. W Tychach liczą na to, że Piotr Wieloch i brązowy medalista z Paryża w odmianie 3×3 Łukasz Diduszko pokażą swoje wielkie umiejętności z połowy sezonu i doprowadzą swój zespół do zwycięstwa nad Kociewskimi Diabłami.

  • Znicz Basket Pruszków – Sokół Łańcut

Do Pruszkowa, który z bilansem 6-17 zajmuje 15 miejsce w tabeli przyjedzie Sokół Łańcut mający bilans 19-5 i napewno będzie faworytem w sobotnim meczu. Szymon Walczak i Karol Kamiński to liderzy zespołu, którzy jak są w formie mogą powalczyć o dobry wynik z drużynami lepszymi od siebie. W Łańcucie natomiast szaleje Michał Nowakowski, który zapewne będzie liderem zespołu i prawdopodobnie to on będzie w głównej mierze starał się poprowadzić swój zespół do wygranej.

  • Weegre AZS Politechnika Opolska – Sensation Kotwica Kołobrzeg

W ostatnim meczu kolejki zmierzą się ze sobą zaodnicy z Opola i Kołobrzegu. Zespół trenera Sadowskiego mający bilans 16-8 zmierzy się z najlepszą drużyną pod względem bilansu. Gracze z Kołobrzegu mają bilans 19-5, a ich liderem jest oczywiście Remon Nelson. Były zawodnik ekstraklasowego AZS-u Koszalin notuje świetne statystyki i jest liderem w klasyfikacji zdobytych punktów sezonie (430 pkt) i zdobywa średnio 18,7 pkt na mecz. W Opolu błyszczeć powinni tacy gracze jak Jakub Kobel czy Adam Kaczmarzyk. Ten ostatni został MVP Stycznia, a statystyki Kaczmarzyka w ostatnim meczach również są wyśmienite. Jednym słowem można smiało stwierdzić, że szykuje się ciekawy mecz, który na pewno jest meczem na szczycie.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *