Twierdza Kosynierka. Śląsk II lepszy po dogrywce od SKS-u

WKS Śląsk II Wrocław nadal niepokonany na własnym terytorium! Na otwarcie 15. serii meczów Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, wrocławianie pokonali po dogrywce SKS Fulimpex Starogard Gdański 97:93.

WKS Śląsk II Wrocław – SKS Fulimpex Starogard Gdański 97:93 (po dogr.)
STATYSTYKI

Przed rozpoczynającymi się zawodami w ramach 15. serii meczów na zaplecze ekstraklasy, Joe Bryant Jr. odebrał nagrodę w postaci wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch. Amerykanin został wybrany jako najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) listopada, notując przeciętnie: 23,4 punktu, miał 3,2 zbiórki, 3,8 asysty i 2,6 przechwytu.

RELACJA

Początkowo rywalizacja układała się po myśli podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego, którzy mogli liczyć na celne trafienia Michała Sitnika oraz Kuby Piśli (11:6). Po chwili głos mieli starogardzianie, którzy po punktach Mikołaja Kurpisza doprowadzili do wyrównanie. Następnie przyjezdnych na przód wyprowadził celne rzuty Bartosza Majewskiego oraz Adriana Kordalskiego. Premierową część widowiska zamknął akcją 2+1 Sitnik (18:20).

Po wymianie ciosów na początku kolejnej partii, gracze z Kociewia uzyskali wyraźniejszą zaliczkę po akcjach Kordalskiego, Czerlonko oraz Siewruka. Przemysław Kociszewski, a także Aleksander Leńczuk próbowali poderwać miejscowych do gry, ale równie celnie odpowiadali Benjamin Didier-Urbaniak, Mikołaj Kurpisz oraz Wojciech Czerlonko. Rezultat pierwszej połowy ustaliły rzuty wolne Czerlonko, a także półdystans Kordalskiego (37:50).

Po powrocie z dłuższej pauzy Joe Bryant Jr. starał się jak mógł odrobić tę dwucyfrową zaległość, lecz po przeciwnej stronie niezawodni byli Wojciech Czerlonko oraz Mikołaj Kurpisz (45:60). Do punktującego Amerykanina dołączyli też Kankowski oraz Piśla, dając po 30 minutach gry 9-punktową stratę do swoich oponentów (53:62). Sytuację na początku decydującej partii radykalnie zmieniali Hlebowicki oraz Bryant Jr.. Trzypunktowy rzut 23-latka pozwoliły po dłuższym czasie dać rezerwom Wicemistrza Polski pięciopunktowe prowadzenie (71:66). Potem swoją dobrą chwilę wykorzystali Hlebowicki oraz Kociszewski. Duma Kociewia nie dawała za wygraną, a dzięki późniejszym koszom Kordalskiego oraz Czerlonko była w grze o zwycięstwo (80:79). Następnie po połowicznie wykorzystanych wolnych przez Kordalskiego, a także akcji „and one” Czerlonko to SKS był bliżej sukcesu (82:83). Finalnie do dodatkowych emocji doprowadził Sitnik, trafiając 1 z 2 rzutów wolnych.

W dogrywce wrocławianom udało się prowadzić różnicą dwóch trafień, lecz gościom udawało się tę zaległość nadrobić. W kulminacyjnym momencie chłodniejszą głowę zachował Bryant Jr., trafiając najważniejsze punkty z rzutów wolnych. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław obronił swoją twierdzę, ogrywając Kociewskie Diabły 97:93.

Dla rezerw Wicemistrzów Polski 26 punktów oraz po 5 zbiórek, asyst i przechwytów dał Joe Bryant Jr.. Dla gości 23 punkty i 6 asyst zapisał Wojciech Czerlonko.