Trójkolorowi lepsi od Miasta Szkła

Dobre widowisko zobaczyliśmy w sobotni wieczór w Tychach! Koszykarze GKS-u Tychy wygrali przed własną publicznością z Miastem Szkła Krosno 93:87.

GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 93:87 Statystyki

Początkowo dobrze mecz rozpoczął GKS, który po trójce Macieja Koperskiego oraz punktach z pola trzech sekund Szymona Walskiego prowadzili 9:4. Później kroku tyskiej drużynie dotrzymywali Radosław Trubacz, Szymon Sobiech, a także Michał Jankowski. Następnie na udane zagrania Sebastiana Bożenko dość precyzyjnie trafiali Hubert Łałak, Myles Rasnick, a także Maksymilian Zagórski. Tym samym krośnianie mieli pięciopunktowe prowadzenie, które do końca tej kwarty nadrobili Ilian Węgrowski, a także Maksymilian Duda (24:26).

W kolejnej części żadna ze stron nie objęła dość znacznego prowadzenia. W krośnieńskim zespole atak trzymali Przemysław Wrona, a także Szymon Sobiech. Natomiast w zespole gospodarzy przyzwoicie zaprezentował się z ławki rezerwowej Karol Nowakowski. Dziesięć zdobytych punktów przez 24-letniego skrzydłowego sprawiły, że po pierwszej połowie GKS prowadził z Miastem Szkła 45:42.

Po zmianie stron bardzo aktywny był Szymon Szmit przy wsparciu ze strony Sebastiana Bożenki oraz Maksymiliana Dudy. Dwanaście „oczek” zdobyte w samej trzeciej odsłonie dały w jej połowie 10-punktowe prowadzenie. Michał Jankowski wraz ze swoimi kolegami odnajdywali wolne przestrzenie, punktując miejscowych na różne sposoby. Po 30 minutach gry wynik wciąż był sprawą otwartą, lecz bliżej zwycięstwa byli tyszanie (71:66).

Zażarty pojedynek mieliśmy też w decydującej kwarcie, gdy dwukrotnie zza łuku trafił Hubert Łałak (73:72). Sytuację tyskiego zespołu unormowali swoimi celnymi rzutami Koperski, Bożenko, a także Walski (80:73). Na 30 sekund przed końcową syreną oznajmiającą koniec meczu punkty zdobyte przez Trubacza, a także Zagórskiego dały nadzieję krośnieńskiej ekipy na wywiezienie zwycięstwa z Tychów. Decydujące okazały się trafienie z półdystansu Bożenko oraz wykorzystane w pełni rzuty wolne Koperskiego.

W ten sposób tyszanie z dorobkiem 4 zwycięstw i 3 porażek zajmują obecnie 6.lokatę na zapleczu ekstraklasy. Nieco wyżej są gracze Miasta Szkła Krosno, którzy z bilansem 5 wygranych i 2 porażek aktualnie mają 2.lokatę. W następnej serii gier tyszanie jadą na trudny teren do Wałbrzych, natomiast Miasto Szkła rozegra domową potyczkę z bydgoska Astorią. Oba spotkania będą niezwykle ciekawe.