Politechnika po raz szósty

Weegree AZS Politechnika Opolska kontynuuje passę zwycięstw w Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W 15. serii meczów zawodnicy Roberta Skibniewskiego pokonali na wyjeździe GKS Tychy 88:79

GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 79:88 Statystyki

Świetnie w spotkanie weszli przyjezdni, którzy po trafieniach Jakuba Kobla, Michała Lisa i Michała Jodłowskiego prowadzili 7:0. W krótkim czasie dwiema trójkami nadrobił Szymon Walski, dając Trójkolorowym inicjatywę. Po chwili zespoły na przemian wymieniały się ciosami, a także prowadzeniem. W tyskim zespole aktywny był Sebastian Bożenko, ale skutecznie ripostowali Michał Lis oraz Norbert Maciejak. Ostatnie punkty w tej części zaaplikował z półdystansu Szymon Szmit. W ten sposób po pierwszej dyszce minimalnie lepsi byli gracze Tomasza Jagiełki (16:15).

Zaciętą potyczkę mieliśmy także w kolejnej partii, gdy na zagrania Kaczmarzyka oraz Białachowskiego precyzyjnie odpowiadali Bożenko oraz Nowakowski. Po wykorzystanych wolnych przez Kareema Reid’a oraz punktach z kontry Dominika Rutkowskiego, opolanie mieli przewagę dwóch posiadań (20:24). Rezultat próbowali zmienić Szymon Walski oraz Maciej Koperski, ale mocno aktywni byli Dominik Rutkowski oraz Jakub Kobel. Po celnej próbie zza łuku Rutkowskiego przewaga przyjezdnych wynosiła osiem punktów (28:36). Kilkupunktową zaliczkę nadrabiali sukcesywnie Nowakowski, a także Węgrowski. Po półdystansie Karola Kamińskiego już tylko jedno „oczko” dzieliły obie ekipy. Ostatecznie po zagraniach Lisa i Białachowskiego, Weegree po 20 minutach prowadziło w Tychach 42:36.

DRUGA POŁOWA

W trzeciej kwarcie trafienia Koperskiego, Zmarlaka, a także wolne Szmita pozwoliły gospodarzom przybliżyć się do Politechniki na odległość trzech punktów (42:45). Siedmioma punktami zareagowali goście, którzy po akcji „and one” Kaczmarzyka uciekli na 10 punktów. Impuls gospodarzom dały celne trójki Szmita, Bożenko oraz punkty spod tablicy Kamińskiego. Ostatecznie po koszach Węgrowskiego oraz Dudy było 59:57 na korzyść podopiecznych trenera Roberta Skibniewskiego.

Na początku decydującej partii Kobel, a także Lis swoimi trafieniami dawali 6-punktowe prowadzenie dla opolskiej ekipy. Następnie rezultat dla gości polepszyli trójkami Lis oraz Kaczmarzyk (61:71). GKS się nie poddawał, a po następnych punktach Walskiego i Koperskiego miał już jedynie pięć „oczek” do odrobienia. Później obie drużyny wymieniały się uprzejmościami, lecz czas płynął na korzyść przyjezdnej ekipy. Na 90 sekund przed końcem zawodów ważną trójkę zaaplikował Rutkowski. Tyszanie do końcowej nie potrafili zneutralizować kilkupunktowej zaliczki. Ostatecznie Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała w Tychach 88:79.

Dla Politechniki 18 punktów i 7 zbiórek trafił Michał Lis. Dla gospodarzy po 15 punktów rzucili Szymon Walski oraz Maciej Koperski.

fot. Grzegorz Cholewa
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *