Wojciech Zub nowym zawodnikiem Polonii Bytom

Bytomianie znaleźli doświadczonego rozgrywającego na przyszły sezon 2.Ligi Mężczyzn. Szeregi niebiesko-czerwonych zasilił Wojciech Zub.

28-letni rozgrywający/rzucający w ostatnich pięciu latach reprezentował barwy Basketu Hills Bielsko-Biała, będąc podstawowym zawodnikiem bielskiej drużyny. W minionym sezonie Zub zagrał w 33 pojedynkach, zdobywając przeciętnie 16,7 punktu, 5,1 asysty oraz 3,6 zbiórki. 28-latek w swej dotychczasowej karierze grał również w Jaworznie, a także w Tychach, gdzie występował na pierwszoligowych parkietach.

Jak pisze na stronie internetowej klub z Bytomia: „Zasilający szeregi Niebiesko-czerwonych Wojciech Zub to gracz obwodowy, który bardzo dobrze radzi sobie zarówno na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego. 28 latek, mierzący 181 centymetrów, wyróżnia się wszechstronnością, gdyż wykorzystuje każdą okazję do penetracji, ale potrafi również przymierzyć z półdystansu i zza łuku.”

Dotychczas z bytomskim zespołem na kolejny sezon związali się: Bartosz Wróbel, Jarosław Giżyński, Krzysztof Wąsowicz, Michał Krawiec, Marek Piechowicz, Paweł Bogdanowicz, a także Filip Pruefer.

fot. BS Polonia Bytom Basketball (fanpage)
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *