Czy BS Polonia Bytom wróci na zaplecze ekstraklasy?

W ubiegłym sezonie BS Polonia Bytom debiutowała na parkietach zaplecza ekstraklasy, lecz ich krótka przygoda skończyła się degradacją do 2.Ligi. Jednak włodarze klubu w następnej kampanii chcą powrócić na pierwszoligowe salony. Jak na tą chwilę prezentuje się ich kadra?

Wiemy już, że w nadchodzącym sezonie drugoligowym nie zobaczymy Damiana Szczepaniaka, Alphonso Willisa, Radosława Choraba, Michała Chraboty, Patryka Wieczorka, Tomasza Deji oraz Sebastiana Dąbka. W przypadku dwóch zawodników (Chrabota, Wieczorek) będą oni występowali nadal na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn o czym pisaliśmy w oddzielnych artykułach, a Szczepanik będzie reprezentował barwy Noteci. Niezmiennie szkoleniowcem bytomskiej Polonii pozostaje Mariusz Bacik, który w wywiadzie na stronie internetowej klubu powiedział: ,,Jestem już po wstępnych rozmowach z zarządem w klubie i nie robiąc sobie wzajemnie żadnej zbędnej presji, ja chciałbym jak najszybciej wrócić do pierwszej ligi. Już trochę nauczyliśmy się tego szczebla i jeżeli uda nam się tam wrócić, to za drugim razem na pewno będzie łatwiej, ale żeby tam wrócić to musimy zbudować solidną drużynę, z solidnymi zawodnikami, którzy pozwolą nam myśleć o walce o ten powrót”. Całość tego wywiadu możecie przeczytać pod koniec naszego tekstu.

NOWE NABYTKI BS POLONII BYTOM

W walce o powrót na pierwszoligowe salony postarają się powalczyć Dominik Krakowiak, Paweł Bogdanowicz oraz Marek Piechowicz, którzy na przyszły sezon pozostaną w bytomskiej drużynie. Co więcej włodarzom klubu udało się do tej pory ściągnąć dwóch graczy, którzy pomogą przy próbie ponownej gry w 1.Lidze.

Pierwszym ściągniętym koszykarzem przez bytomską drużynę jest Filip Pruefer. 27-letni środkowy powraca na parkiety 2.Ligi po dwóch latach, gdy w kampanii 2020/2021 reprezentował barwy KKS Turu Basket Bielsk Podlaski. W ostatnim czasie Pruefer bronił zespół PGE Turowa Zgorzelec, lecz ostatecznie jego były pracodawca został zdegradowany na niższy szczebel rozgrywek. 27-letni gracz zagrał w 29 spotkaniach, aplikując średnio 10 punktów oraz 6,2 zbiórki. Wcześniejszymi klubami w jego karierze były ekipy z: Pelplina, Łańcuta, Leszna, Kutna, Wrocławia, Starogardu Gdańskiego oraz Poznania.

Drugim graczem wzmacniającym szeregi Polonii jest Bartosz Wróbel. 27-letni skrzydłowy w ostatnich dwóch kampaniach był najlepiej punktującym zawodnikiem ŁKS-u Coolpack Łódź. Jednak w tych dwóch ostatnich latach łodzianom nie udało się wywalczyć awansu na zaplecze ekstraklasy. Wróbel zagrał 37 spotkaniach, aplikując średnio 21,7 punktu oraz 6 zbiórek. W jego dotychczasowej karierze grał w Krakowie (dwukrotny awans na zaplecze), Kołobrzegu, Siedlcach, Dąbrowie Górniczej, Szczecinie, a także Gdyni.

Całość do wywiadu z trenerem Mariuszem Bacikiem pod tymi linkami: Część 1, Część 2

fot. Krzysztof Kadis (archiwum)

About Author

4 thoughts on “Czy BS Polonia Bytom wróci na zaplecze ekstraklasy?

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Świetny artykuł. Będę polecał to miejsce i regularnie wpadał, by przejrzeć nowe posty.

    1. Bardzo dziękuję. Z mojej strony postaram się znajdywać fajne tematy. Być może wkrótce ruszę z wywiadami. Fanpage na Facebooku, a także strona internetowa do pełnej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *