2.Liga: Tur ogrywa Znicza, dogrywka dla Sokoła

Osiemnasta seria meczów na drugoligowych parkietach na Mazowszu przyniosła sporo emocji. Po raz drugi porażkę odniósł Znicz Basket Pruszków, ulegając w Bielsku Podlaskim tamtejszemu Turowi. KS Legion Legionowo, a także Żubry Chorten Białystok wymęczyli zwycięstwa odpowiednio z: Superis UKS Probasketem Mińsk Podlaski oraz Isetią Warszawa. Na warszawskim Bemowie Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka wygrał po dogrywce z Profbudem Legią. Zobaczcie, co działo się w ostatni weekend.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski Znicz Basket Pruszków 81:78 Statystyki

Znicz Basket Pruszków nie przedłużył swojej serii zwycięstw do jedenastu. Na drodze podopiecznych trenera Michała Spychały stanęli gracze KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Ekipa Piotra Bakuna wciąż jest w grze o zajęcie miejsca w czubie tabeli po rundzie zasadniczej. Kluczowa okazała się ostatnia partia. Celne rzuty Pavla Karasevicha, a także Bartłomieja Wróblewskiego wyprowadziły gospodarzy na czteropunktową zaliczkę (72:68). Bartosz Proczek do spółki z Maciejem Czemerysem utrzymywali pruszkowski Znicz w walce o odniesienie sukcesu. Ostatnie słowo w tej potyczce miał Wróblewski, trafiając ważne punkty z rzutów wolnych.

Na wyróżnienie zapracował w tym spotkaniu Łukasz Kuczyński, aplikując 22 punkty i 5 zbiórek (w tym także arcyważny rzut zza łuku). Dla Znicza po 17 „oczek” rzucili Bartosz Proczek oraz Mateusz Szwed (12 zbiórek).

KS Legion Legionowo – Superis UKS Probasket Mińsk Maz. 68:65 Statystyki

Podopieczni Antonio Daykoli odwrócili losy rywalizacji w ostatniej partii (27:12), która ostatecznie dała im siódme zwycięstwo w obecnej kampanii. Dzięki udanej akcji spod obręczy Jana Lipińskiego po podaniu od Klaudiusza Tarnawskiego, goście w połowie czwartej partii prowadzili trzynastoma punktami (51:64). Wydawało się wówczas, że zawodnicy Probasketu pewnie zmierzają po zwycięstwo numer sześć, nic bardziej mylnego. Późniejszy serial punktowy 17:1 okazał się kluczem do zamknięcia pojedynku. W nim dwukrotnie z dystansu trafił Paweł Łapiński (druga trójka dała prowadzenie Legionowi na 8 sekund przed końcem meczu), a z rzutów wolnych nie mylili się m.in. Mikołaj Motel, Przemysław Lewandowski, a także Çağlar Çalişkan.

Çalişkan był najlepiej punktującym zawodnikiem Legionu, inkasując 15 punktów i 5 zbiórek. Dla Probasketu po 18 punktów trafili Kacper Skup, a także Krzysztof Grudzień (11 zbiórek).

Żubry Chorten Białystok Isetia Warszawa 85:81 Statystyki

Białostocki thriller rozstrzygnięty w ostatniej odsłonie spotkania. Koszykarze Krzysztofa Kalinowskiego w trzeciej odsłonie odrobili 19-punktową stratę, wychodząc po trójkach Szymona Jaworskiego, a także punktach spod tablicy Mariusza Rapuchy po 30 minutach na przód (67:66). W ostatniej partii wynik oscylował w granicach remisu, aby po punktach z pomalowanego pola Arkadiusza Zabielskiego przemawiał na korzyść Żubrów na półtorej minuty przed zakończeniem spotkania (83:79). Jan Grzeliński na moment dał nadzieję stołecznym na doprowadzenie do dogrywki, ale ważne rzuty wolne trafił Jaworski. Ostatecznie to zawodnicy Żubrów cieszyli się ze zwycięstwa.

Dla Żubrów 20 punktów i 6 zbiórek rzucił Szymon Jaworski. Dla pokonanych 27 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst miał Michał Wojtyński.

Profbud Legia Warszawa Sokół Grupa Avista Ostrów Maz. 84:90 (po dogrywce) Statystyki

Do wyłonienia zwycięzcy w potyczce na warszawskim Bemowie potrzebna była dogrywka. Podopieczni Marka Łodygi po punktach spod tablicy Adama Lisewskiego, a także trójce Jakuba Brandysa mieli 13-punktową zaliczkę w połowie czwartej kwarty (60:73). Warszawianie do dodatkowych emocji doprowadzili dzięki celnym trójkom Mateusza Bryniarskiego i Benjamina Didiera-Urbaniaka. Dogrywkę lepiej otworzyli przyjezdni dzięki trójce Mateusza Zozunia oraz kolejnym punktom Jakuba Brandysa i Mateusza Łączyńskiego. Tego naporu stołeczni nie mogli odeprzeć aż do ostatniego gwizdka.

Mateusz Zozuń, a także Jakub Brandys zdobyli dla Sokoła po 23 „oczka”. Dla Zielonych Kanonierów 20 punktów i 10 zbiórek miał Marcin Zarzeczny.

AZS UJK Kielce Lublinianka Basketball Lublin 89:69 Statystyki

Lublinianka dotrzymała kroku kielczanom do trzeciej kwarty, po której mieli pięć punktów straty. Akademicy z Kielc wygrali ostatnią część 26:11, a w niej nie zawodził duet Jakub Lewandowski Kamil Barnuś. Ważną trójkę na dwucyfrową zaliczkę dla miejscowych dał Oskar Lesisz i od niej kolejne trzy dołożył wspomniany wcześniej duet. Pod względem skuteczności zza łuku kielczanie trafili dziesięć rzutów zza łuku na 31%, lublinianie zaliczyli siedem na 22%. Tablica (50-40), a także gra zespołowa (27-20) była atutem kieleckiej drużyny w tym boju.

Patryk Lis był liderem kieleckiego zespołu, zdobywając 23 punkty, 12 asyst i 6 zbiórek. Dla lubelskiej drużyny 22 punkty, 7 zbiórek i 6 asyst miał Gerard Nawrocki.

MKS Ochota Warszawa Kolejarz Basket Radom 73:56 Statystyki

Ważny krok w stronę utrzymania się na drugoligowych boiskach zrobili gracze stołecznej Ochoty, pokonując radomskiego Kolejarza. Druga odsłona okazała się być „punktem zwrotnym” widowiska. Dobrze prezentowali się w niej rezerwowi zawodnicy: Kamil Chmielak, Bartłomiej Fedorowicz czy Łukasz Śnitko, którzy ciągnęli pozytywny wynik dla podopiecznych trenera Pawła Malinowskiego (32:23 do przerwy). Bartłomiej Karolak wraz z Maciejem Parszewskim, a także Kacprem Wierzgałą starali się przywrócić radomski zespół do gry. Jednak w drugiej połowie doskonale spisywali się liderzy warszawskiej Ochoty – Mikołaj Jesionek i Rafał Mikita. Dzięki ich zagraniom miejscowi bezpiecznie dowieźli dwucyfrową przewagę, która finalnie wyniosła 17 „oczek”.

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *