2 Liga: Walka o zaplecze zaczyna się na poważnie!

W najbliższy środowy wieczór rozpoczną się ćwierćfinały drugoligowych rozgrywek! Na placu boju pozostało już osiem ekip, które walczą o prawo do gry w Suzuki 1.Lidze Mężczyzn na sezon 2023/2024. Jako pierwsi na parkiet wybiegną gracze ŁKS-u Coolpack Łódź oraz Sokoła Międzychód, którzy tworzą jedną z interesujących par ćwierćfinałowych. Pozostałe zapowiadają się również interesująco.

ŁKS Coolpack Łódź – Sokół Międzychód

Podopieczni Marcina Chodkiewicza w dwóch spotkaniach poradzili sobie z Basketem Hills Bielsko-Biała, rewanżując się za ubiegłą kampanię (w decydującej potyczce Sokół przegrał 68:72). Podobnie w dwóch meczach do następnej fazy przeszli łodzianie, eliminując KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, choć w drugiej potyczce złapali małą zadyszkę. Solidna potyczka zapowiada się na pozycjach 2/3, gdzie Kacper Dominiak sprawdzi dyspozycję dnia Mikołaja Smarzego, natomiast Bartosz Wróbel stanie oko w oko z Damianem Szymczakiem. Obie ekipy kończyły swój udział na ćwierćfinałowym etapie. Do której z nich uśmiechnie się awans do czołowej czwórki?

AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice – Energa Basket Warszawa

“Pojedynek Dawida z Goliatem”. Na papierze wydaje się, że gracze Mickiewicza Katowice mogą mieć łatwą drogę do półfinałowej rozgrywki. Ostatnio dwukrotnie pokonali w katowickich derbach KS 27, lecz ich rywale w pierwszym pojedynku postawili im niezłą poprzeczkę. Ostatecznie podopieczni Łukasza Szczypki ograli gości po dogrywce jednym punktem. Natomiast w drugiej potyczce było ciut mniej emocji i pewniejsze zwycięstwo Akademików (61:77). Jednak po drugiej stronie boiska będą zawodnicy Energi Basket Warszawa, którzy po trzymeczowej batalii ograli Tarnovię w decydującym boju aż 105:74. Stołeczni już nie jeden udowodnili, że na terenie oponenta potrafią być groźni. Bardzo dobrą rywalizację powinniśmy dostać pod obręczami między Piotrem Karpaczem a Jakubem Szumertem. Z kolei Łukasz Lewiński sprawdzi dyspozycję rzutową Normana Zubera. Katowiczanie głodni są gry na zaplecze ekstraklasy, ale warszawianie postarają się zaskoczyć w tej serii gier.

Znicz Basket Pruszków – Niedźwiadki Chemart Przemyśl

Przemyślanie bez większych problemów przeszli przez drugą rundę, pokonując dwa razy bardzo pewnie Aldemed SKM Zastal Zieloną Górę. Co więcej ich drugi zespół niedawno zapewnił sobie awans do drugoligowych rozgrywek, przez co jeszcze bardziej podopiecznym Daniela Puchalskiego zależy im na awansie do pierwszoligowych rozgrywek. Trudniejsze zadanie mieli z kolei koszykarze Znicza Basket Pruszków, grając z Akademikami z Torunia. Pruszkowianie także w dwóch spotkaniach wyeliminowali toruńską ekipę. Zobaczymy w jakiej dyspozycji po turnieju finałowym w Wołominie będą Maciej Puchalski, Łukasz Uberna, a także Kacper Majka. Dodatkowo przemyślanie mają szerszą ławkę rezerwowych, co może mieć decydujące znaczenie. Bardzo ważnymi ogniwami w zespole Znicza są Kamil Czosnowski, Hubert Miłak oraz Mateussz Szwed. Głównie od nich będzie zależał ich końcowy rezultat. Równie istotne znaczenie będzie miała dyspozycja Macieja Czemerysa, a także Bartosza Proczka.

Pogoń Prudnik – KSK Ciech Noteć Inowrocław

Bez dwóch zdań najgłośniejsza i zarazem najbardziej medialna seria ćwierćfinałowa. Przed rozpoczęciem kampanii Pogoń Prudnik, a także KSK Ciech Noteć Inowrocław za cel postawiły sobie awans na zaplecze ekstraklasy. Brak awansu dla jednej bądź drugiej strony będzie zawodem. Inowrocławianie w ubiegłej rundzie bezdyskusyjnie wygrali z dwóch spotkaniach z UKS Trójką Żyrardów. Dużo cięższego oponenta mieli prudniczanie, grając z OPTeam Stolaro Resovią Rzeszów. W ostatecznym rozrachunku zwycięsko z tej serii wyszli podopieczni Tomasza Michalaka, wygrywając decydujące widowisko 89:68. Bardzo solidną rywalizację dostaniemy na rozegraniu – Grzegorz Mordzak spróbuje powstrzymać grę Remona Nelsona. Pod tablicami natomiast Paweł NowickiTomasz Nowakowski sprawdzą formę duetu Mikołaj GrodŁukasz Bodych.

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane już jutro od godziny 17:30. Warto będzie odwiedzić drugoligowe hale. Transmisje tych spotkań będą dostępne poprzez kanał PZKosz.

fot. ki24.info

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *