Aleksander Wiśniewski dołącza do Kociewskich Diabłów

SKS Starogard Gdański dokłada do swej kadry kolejnego młodzieżowca! Nowym nabytkiem Kociewskich Diabłów został Aleksander Wiśniewski.

Aleksander Wiśniewski urodził się 16 lipca 2003 roku w Szczecinie. W swym rodzinnym mieście stawiał swoje pierwsze kroki w koszykówce, dołączając do Wilków Morskich Szczecin. Wraz z nimi uczestniczył podczas turniejów finałów Mistrzostw Polski do lat 14, 16 i 18. W kampanii 2019/2020 zaczął nabierać doświadczenia ligowego w barwach drugoligowego Ogniwa Szczecin. Ponadto dostawał także epizody w ekstraklasowym Kingu Szczecin. W ubiegłym sezonie Wiśniewski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski wraz ze szczecińskim Kingiem. Jednak większą rolę odegrał w drugoligowym Ogniwie. 20-letni rzucający zagrał w 23 spotkaniach, aplikując przeciętnie 12,6 punktu, 4 zbiórki i 2,8 asyst.

Jak sam zainteresowani mówi na oficjalnej strony starogardzkiego klubu: ,,Bardzo cieszy mnie fakt, że będę mógł reprezentować Kociewskie Diabły w nadchodzącym sezonie. Uważam, że Starogard będzie idealnym miejscem dla mojego rozwoju. Ufam trenerowi Sadowskiemu i wierzę w jego plan na ten sezon. Swoją ciężką pracą podczas treningów chciałbym pokazać, że dam sobie radę na poziomie pierwszej ligi.”

STATYSTYKI
fot. Kinga Dejewska

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *