Kolejne ruchy w Pekao 1. Lidze Mężczyzn. 2.Liga także nie śpi

Na rynku transferowym Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn coraz więcej odsłoniętych kart. Zobacz, co w ostatnich dniach działo się na pierwszoligowych parkietach.

Podróż po zapleczu ekstraklasy rozpoczniemy od Miasta Szkła Krosno, które poważnie może namieszać w nadchodzących rozgrywkach. Nowym nabytkiem zespołu z Podkarpacia został Myles Rasnick. 23-letni rozgrywający ostatnie trzy lata spędził w trzeciej dywizji NCAA, reprezentując barwy colleg’u w Maryville. Amerykanin w ubiegłej kampanii zagrał w 26 spotkaniach, aplikując średnio 18,6 punktu, 4,9 zbiórki, 4,1 asysty, a także 2,3 przechwytu. Tym samym krośnieński zespół podziękował za wspólną współpracę Klavsowi Dubultsowi. Łotysz w 33 meczach na zapleczu ekstraklasy zdobywał średnio 13,9 punktu oraz 7,3 zbiórki, będąc podstawowym graczem pod trumną.

Na dłużej przenosimy się na Dolny Śląsk, gdzie w nadchodzącym sezonie w barwach WKK nadal będzie występował Joshua Ashaolu. 18-letni rozgrywający większą rolę odgrywał na zapleczu drugiego zespołu na drugoligowych boiskach. W 28 spotkaniach Ashaolu zdobywał przeciętnie 9,6 punktu, a także 2,2 zbiórki. Jak na razie nieznana jest przyszłość Tomasza Ochońki, a także Kamila Zywerta we wrocławskim WKK.

Z kolei kontrakt ze Śląskiem Wrocław na trzy lata podpisał Szymon Nowicki. 18-letni środkowy swą karierę rozpoczął w UKS-ie Basket Ósemka Wejherowo, aby później przez następne trzy lata grać dla Arki Gdynia. Ostatnio Nowicki trafił do rezerw Realu Madryt, gdzie w 18 potyczkach notował średnio 5,6 punktu oraz 4,1 zbiórki. Ponadto młody środkowy brał udział w młodzieżowych rozgrywkach Euroligi zwanych Euroleague Basketball Next Generation Tournament. 18-latek wraz ze Realem okazał się najlepszym zespołem całego turnieju. Nowym gracz będzie łączył mecze w Orlen Basket Lidze wraz z grą w Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn.

ŻUBRY WALCZĄ O ZAPLECZE EKSTRAKLASY

Żubry Chorten Białystok coraz odważniej kompletują skład personalny na przyszły sezon 2.Ligi. Włodarze klubu nie ukrywają, że w nadchodzącej kampanii będą walczyli o awans na zaplecze ekstraklasy. Nowym koszykarzem białostockiej drużyny jest Mikołaj Styczeń. 21-letni rzucający ostatnio grał dla PGE Turowa Zgorzelec, przechodząc z drugoligowej ekipy z Oleśnicy. Styczeń rozegrał 30 meczów, w których aplikował przeciętnie na spotkanie 5,1 punktu. Ponadto na następną kampanię zostaje Paweł Trypus. Dotychczas w kadrze białostockiego zespołu są: Hubert Wyszkowski, Krystian Tyszka, Paweł Śpica, Maciej BębeniecArkadiusz Zabielski oraz Mateusz Niewiński. W nadchodzącym sezonie Żubry ponownie mogą się pobić o czub tabeli grupy B.

Do warszawskich Dzików po rocznej przerwie powraca Paweł Kopycki. 23-letni środkowy w ostatnim czasie reprezentował barwy Decki Pelplin, grając w 36 rywalizacjach. Podkoszowy notował przeciętnie na mecz 4,8 punktu oraz 3,4 zbiórki. Co więcej Kopycki grał już w warszawskim zespole w sezonie 2021/2022, zdobywając przeciętnie 4,6 punktu oraz 3,3 zbiórki. Co więcej w warszawskiej ekipie nie zobaczymy: Rafała Komendę, Aleksandra Griszczuka, Marcusa Azora, Maksymiliana Motela, Przemysława Kuźkowa, Jakuba Wojciechowskiego, Filipa Munyamy i Jakuba Janika. Wiemy już, że Komenda i Griszczuk pozostaną na pierwszoligowych boiskach, reprezentując odpowiednio AZS AGH Kraków i Miasto Szkła Krosno o czym komunikowaliśmy w naszych publikacjach. W ostatnim czasie Azor zmienił swojego pracodawcę. Tym razem nowym klubem 23-letniego Amerykanina będzie duński Randers. Kolejni dwaj zawodnicy także odnaleźli swojego pracodawcę na zapleczu ekstraklasy, lecz ta informacja ogłoszona będzie w swoim czasie.

fot. Dziki Warszawa

About Author

One thought on “Kolejne ruchy w Pekao 1. Lidze Mężczyzn. 2.Liga także nie śpi

  1. Cóż za ekscytujące ruchy na rynku transferowym! 🏀 Widać, że drużyny z Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn i 2.Ligi naprawdę nie śpią i są gotowe na nadchodzący sezon. Gratulacje dla Miasta Szkła Krosno za zdobycie Mylesa Rasnicka – to na pewno będzie ciekawe do obserwacji! 😊

    Cieszę się, że Joshua Ashaolu zostaje we WKK Wrocław. Młody, ale pełen talentu – nie mogę się doczekać, co pokaże w nadchodzącym sezonie! 👏

    I oczywiście, powodzenia dla Żubrów Chorten Białystok w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Z takim składem, jak Mikołaj Styczeń, na pewno mają szansę! 🎉

    Nie mogę się doczekać, co przyniesie nam kolejny sezon. Powodzenia dla wszystkich drużyn i graczy! 🙌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *