As 9.Kolejki Pekao S.A. 1.Ligi [Głosowanie]

Po 9.kolejce spotkań w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn pora rozdać kolejne wyróżnienia, a także wybrać najlepsze występy tej serii gier.

Zestawienie najlepszych graczy 9.kolejki otworzymy od polskiego Mr. Double-double, czyli Maksymiliana Egnera. 21-letni środkowy jest najlepiej zbierającym piłkę przeciętnie na jedno spotkanie (12,4 zb), co potwierdził w niedzielnym występie przeciwko HydroTruckowi Radom. Egner zdobył 22 punkty i 19 zbiórek (eval 31), przyczyniając się walnie do zwycięstwa 97:91. Naszym zdaniem zasłużył na bycie zawodnikiem tej kolejki.

Kapitalnie w obecnej kampanii spisują się rezerwy Śląska Wrocław, które ostatnio wygrały na wyjeździe z Sokołem Międzychód 96:90. Pierwszoplanową postacią zespołu Łukasza Grudniewskiego był po raz kolejny, Joe Bryant Jr., aplikując 38 punktów (eval 33).

Przenosimy się do Warszawy, gdzie swoje trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie odnotowała KKS Polonia Warszawa. Poloniści pod wodzą trenera Jakuba Pendrakowskiego pokonali Weegree AZS Politechnikę Opolską. W tym zestawieniu postanowiliśmy dać miejsce dla Maksymiliana Motela. 23-letni rzucający kapitalnym wystąpieniem zamknął niektórym krytykom usta, aplikując 29 punktów (eval 20).

Przechodzimy do Derbów Śląskich, w których GKS Tychy okazał się lepszy od AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice. Głównym architektem tego zwycięstwa był Maciej Koperski, który po raz drugi zameldował się w tym zestawieniu. 24-letni rzucający do 20 punktów dołożył 7 zbiórek, a także 4 asysty (eval 26).

Pozostaniemy w derbowych klimatach, kończąc ostatecznie to zestawienie na Derbach Kociewia. W nich Decka Pelplin po raz pierwszy w historii ograła Kociewskie Diabły. Naszą uwagę zwróciła dobra postawa Mariusza Konopatzkiego, który do 15 „oczek” dodał 9 zbiórek oraz 5 asyst (eval 26).

WYRÓŻNIENIA

Lista wyróżniających się zawodników będzie ciut dłuższa, bo w niej mamy solidne spotkania:
6. Damian Cechniak (15 punktów, 17 zbiórek, 4 bloki)
7. Szymon Długosz (16 punktów, 8 zbiórek)
8. Kacper Margiciok (14 punktów, 4 zbiórki)
9. Nicholas Lynch (36 punktów, 19 zbiórek)
10. Darren Williams (32 punkty, 9 asyst)

Dobre spotkania zaliczyli także: Roman Janik, Łukasz Kłaczek, Tomasz Krzymiński oraz Michał Chrabota. Na najlepszego zawodnika dziewiątej serii gier głosujecie do jutra do godziny 19:00. Asa kolejki ogłosimy na mediach społecznościowych. Zapraszamy do udostępniania, a także do zagłosowania na swojego ulubieńca.

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem 9.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi jest:

  • Maksymilian Egner (Niedźwiadki Chemart Przemyśl) – 22 pkt, 19 zb (46%, 173 Votes)
  • Joe Bryant Jr. (WKS Śląsk II Wrocław) – 38 pkt (21%, 78 Votes)
  • Mariusz Konopatzki (Decka Pelplin) – 15 pkt, 9 zb, 5 as (19%, 72 Votes)
  • Maksymilian Motel (KKS Polonia Warszawa) – 29 pkt (12%, 45 Votes)
  • Maciej Koperski (GKS Tychy) – 20 pkt, 7 zb, 4 as (3%, 11 Votes)

Total Voters: 336

Loading ... Loading ...

fot. mat. pras. KKS Polonia Warszawa
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *