Astoria idzie za ciosem! Michał Chyliński ponownie w Bydgoszczy!

Hit transferowy w Bydgoszczy stał się faktem! W nadchodzącym sezonie Pekao S.A 1.Ligi Mężczyzn do Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz powraca Michał Chyliński.

Michała Chylińskiego nie trzeba przedstawiać fanatykom polskiej koszykówki. 38-letni rzucający/niski skrzydłowy jest wychowankiem bydgoskiej Astorii. W latach 2002-2005 uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kozienicach. Pokrótce w 2004 roku trafił do hiszpańskiej Unicaja Malaga, skąd był wypożyczany do francuskiego JSF Nanterre, a następnie do Astorii Bydgoszcz. Po kilkuletnich występach w Hiszpanii rzucający wrócił do Polski, reprezentując w latach 2009-2015 barwy PGE Turowa Zgorzelec. W tym okresie zdobył trzy srebrne medale Mistrzostw Polski, a w 2014 roku zdobył tytuł Mistrza Polski z tym zespołem. Ponadto w sezonie 2014/2015 zdobył Superpuchar Polski, pokonując Śląsk Wrocław 85:70.

Później 38-latek zdecydował się na grę w niemieckim Telekom Basket Bonn, lecz w połowie grudnia 2015 roku za porozumieniem stron rozwiązał umowę. Następnymi przystankami w karierze Chylińskiego były: Anwil Włocławek oraz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. W 2018 roku pod wodzą trenera Emila Rajkovicia zdobył swój czwarty srebrny medal Mistrzostw Polski, a w następnym roku sięgnął po Puchar Polski. Potem w latach 2019-2022 powrócił do swojego rodzinnego miasta, aby reprezentować barwy Astorii. W ostatnich kampaniach reprezentował Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk, a także powrócił do Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. 38-letni rzucający zagrał w 23 starciach, aplikując średnio 5,6 punktu.

fot. PAP/ Tytus Żmijewski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *