Bartosz Ciechociński znów zawodnikiem HydroTrucka

Silny skrzydłowy na dłużej w radomskim zespole! W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn w barwach HydroTrucka Radom pozostaje Bartosz Ciechociński.

Bartosz Ciechociński to pochodzący z Lublina 32-letni silny skrzydłowy, wychowanek Novum Lublin. W nim rozpoczął swoją przygodę na drugoligowych parkietach. Następną kampanię spędził w barwach Startu Lublin występującego wówczas na pierwszoligowych parkietach. Z lubelskim zespołem awansował do najważniejszej części zespołu, gdzie w ćwierćfinale fazy play-off musieli uznać wyższość Śląska Wrocław (późniejszego Mistrza 1.Ligi). Później Ciechociński lubelską ekipę reprezentował w latach 2015-2018, gdy znalazła się na parkietach Energa Basket Ligi (później jako Orlen).

Kolejny przystankami na drodze skrzydłowego były: Kotwica Kołobrzeg, WKK Wrocław, Rawlplug Sokół Łańcut oraz Miasto Szkła Krosno. Po całkiem przyzwoitej kampanii na Podkarapciu, 32-latek powrócił na Lubelszczyznę ponownie zakładając barwy lubelskiej ekipy. Ciechociński więcej czasu spędzał w pierwszoligowym zespole AZS-u UMCS Start II Lublin, będąc jednym w ważnym liderów. W sezonie 2021/2022 wystąpił w 32 pojedynkach, notując przeciętnie 10,4 punktu oraz 5,6 zbiórki. Ostatnie sezony spędził w barwach Enei Basket Poznań, a także HydroTrucku Radom. W ubiegłym sezonie silny skrzydłowy zagrał w 34 meczach, aplikując przeciętnie 10,6 punktu oraz 5,5 zbiórki. Dla 32-latka będzie to drugi sezon w radomskich barwach.

fot. Fiołek art pl
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *