Astoria zagra o Orlen Basket Ligę!

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz drugim finalistą Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W piątym, decydującym meczu półfinałowym bydgoszczanie pokonali GKS Tychy 91:62

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – GKS Tychy 91:62 Statystyki (3-2)

Tyszanie do decydującego starcia w bydgoskiej SISU Arenie przystępowali bez Karola Kamińskiego – jednego z liderów GKS-u. Bydgoszczanie po zwycięstwie w Tychach bardzo chcieli przy komplecie publiczności wygrać to starcie.

Lepszy początek mieli bydgoszczanie, którzy po trafieniach Damiana Jeszke i Filipa Małgorzaciaka prowadzili 8:4. Zaległości szybko wyrównali Szymon Walski oraz Maciej Koperski. Celna trójka rzucającego pozwoliła tyszanom prowadzenie. Gospodarze zareagowali 11-punktowym serialem, który po trójce Filipa Zegzuły oraz następnych punktach Damiana Jeszke osiągnęli dwucyfrowe prowadzenie. Finalnie po zagraniach Piotra Wińkowskiego i Andre Walkera, Astoria prowadziła po tej części 23:12.

W następnej części tyszanie mogli liczyć na trójki Mateusza Samca i Szymona Walskiego oraz rzuty wolne Pawła Zmarlaka (28:20). Miejscowi uspokoili rezultat przy pomocy trafień Mateusza Kaszowskiego i Szymona Kiwilszy. Kolejne trójki Kaszowskiego i Zegzuły pozwoliły czarno-czerwonym odskoczyć na dwadzieścia dwa punkty (44:22). Później następne punkty dopisali Małgorzaciak oraz Kiwilsza. Wynik do końca pierwszej połowy starali się poprawić dla gości Szmit, Bożenko, a także Walski. Po pierwszej połowie bydgoszczanie prowadzili z tyszanami 54:34.

Po zmianie stron podopieczni Aleksandra Krutikowa w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Tyską ekipę do walki starali się poderwać Walski, Bożenko oraz Koperski. Trzypunktowe trafienie rzucającego pozwoliło GKS-owi zmniejszyć pułap Astorii do piętnastu punktów (58:43). Gospodarze w kolejnych minutach odzyskali wyższą zaliczkę sprzed przerwy, gdy skuteczni byli w ataku Kaszowski, Zegzuła, a także Śmigielski. Po trzeciej kwarcie Asta miała w zapasie dwadzieścia cztery punkty. W ostatniej kwarcie mecz wciąż szedł po myśli bydgoszczan, a w ostatnich czterech minutach rywalizacji zespoły postanowiły wypuścić rezerwowych zawodników. Ostatecznie Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała w decydującym meczu GKS Tychy 91:62 i tym samym zameldowała się w finale Pekao S.A. 1.Ligi.

Dla czarno-czerwonych 17 punktów i 6 asyst zainkasował Mateusz Kaszowski. Dla tyskiej drużyny 17 punktów i 10 zbiórek uzbierał Szymon Walski.