Bez niespodzianki w Starogardzie

Pewne zwycięstwo we własnej hali odnotowuje SKS Fulimpex Starogard Gdański! W ósmej serii gier koszykarze z Kociewia pewnie wygrali z MKS Mana.lake Sokołem Marbo Miedzychód 90:57.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód 90:57 Statystyki

Starogardzianie po pierwszych udanych akcjach Adriana Kordalskiego, Jakuba Parzeńskiego i Mikołaja Kurpisza dość szybko objęli prowadzenie (7:0). Międzychodzką drużynę próbowali poderwać do gry Nicholas Lynch, a także Jakub Kunc. Parę minut później gracze Kamila Sadowskiego zaczęli uciekać z wynikiem po dobrych interwencjach z gry Bartosza Majewskiego, Benjamina Didiera-Urbaniaka oraz Oskara Życzkowskiego (22:9). Do końca tej kwarty Sokół ripostował punktami z rzutów wolnych Mariusza Małachowskiego oraz półdystansem Marcina Wróbla (24:14).

W kolejnej części Damian Janiak, a także Bartosz Majewski dali Dumie z Kociewia następne punkty z gry. Jednak przyjezdni zaczęli uszczelniać swą defensywę, co znaczniej utrudniało zdobywanie punktów przez gospodarzy. Dzięki kolejnym sześciu punktom Wróbla, przewaga starogardzian spadła do ośmiu „oczek” (28:20). Przełamanie nastąpiło po dwóch trafieniach zza łuku Piotra Lisa oraz prostych punktach spod tablicy Jakuba Parzeńskiego i Wojciecha Czerlonko. Po 20 minutach SKS zasłużenie prowadził 44:23.

Drugą połowę lepiej otworzyły Kociewskie Diabły od kolejnych punktów Parzeńskiego, Didiera-Urbaniaka, a także Majewskiego. W zespole Marcina Chodkiewicza przyzwoicie prezentowali się Tomasz Żeleźniak, a także Marcin Wróbel. Drugi z nich dwoił się i troił, aby pomóc Sokołowi nawiązać jakąkolwiek walkę. Natomiast po przeciwnej stronie skutecznie odpowiadali mu Czerlonko oraz Życzkowski (60:35). Potem do dobrze punktującego Wróbla swoje dwie celne trójki dorzucił Szymczak. Jednak po trzech kwartach wciąż na wysokim prowadzeniu byli starogardzianie (66:48).

Decydującą partię gospodarze rozpoczęli od trójki Majewskiego, a następne trafienia dokładali Czerlonko, Kordalski, Lis oraz Szczepański. Po zagraniu 2+1 Szczepańskiego, SKS mogło prowadzić spokojną kontrolę do końcowej syreny (80:50). W ten sposób w ostatnich minutach mogliśmy zobaczyć młodszych zawodników starogardzkiej drużyny w akcji. SKS Fulimpex Starogard Gdański bez większych przeszkód pokonał Sokoła 90:57.

Dla Diabłów 15 punktów zainkasował Bartosz Majewski. Dla Sokoła 20 punktów i 4 zbiórki dał Marcin Wróbel.