Suzuki 1 LM: Diabły nadal w grze o play-offy

W środowym boju kończącym 33.serię meczów w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn gracze Kociewskich Diabłów pokonali w ostatnim domowym starciu PGE Turów Zgorzelec 102:78. W ten sposób podopieczni trenera Marka nadal walczą o decydującą fazę rozgrywek.

SKS Starogard Gdański – PGE Turów Zgorzelec 102:78 STATYSTYKI

Przyjezdni otworzyli to spotkanie od punktów spod kosza Adriana Kordalskiego i Macieja Marcinkowskiego. Wówczas zawodnicy Diabłów zaczęli gonić rezultat dzięki dobrym wejściom pod kosz Michała Sadło i Michała Kierlewicza. Po trzypunktowych trafieniach Szymona Ryżka i Bartłomieja Pietrasa gospodarze cieszyli się z minimalnego prowadzenia (13:12). Następnie kolejne punkty z wolnych dał Kierlewicz, a po celnymi rzucie dodali Pietras oraz Burczyk. Jednak po drugiej stronie parkietu zza łuku trafiał Bartosz Bochno, a kolejne „oczka” dodali Stawiak i Kordalski. Po tej części starogardzianie prowadzili 24:20.

Starogardzianie jeszcze przez moment mieli kilkupunktową zaliczkę po celnych koszach Stryjewskiego i Karolaka. Jednak zawodnicy Turowa w następnym fragmencie zaczęli mozolnie odrabiać straty, lecz w końcu po dobrych akcjach duetu Pruefer-Kordalskiego zdołali odzyskać inicjatywę (31:34). Chwilę później środkowy zgorzeleckiej drużyny dołożył następne punkty spod kosza, dając odskoczyć podopiecznym Wojciecha Szawarskiego na sześć „oczek”. Diabły przed zakończeniem pierwszej połowy odrobili prawie wszystkie straty za sprawą celnych rzutów Karolaka (z dystansu) i Ryżka (z półdystansu). Turów minimalnie prowadził w Starogardzie Gdańskim jednym punktem (43:44).

Dłuższa przerwa między drugą a trzecią kwartą podziałała motywująco na gospodarzy, którzy rozpoczęli koncert w ofensywie. Po dość równej grze kosz za kosz odpalili Stryjewski oraz Ryżek. Dzięki serialowi punktowemu 12:2 graczom z Kociewia udało się odskoczyć na dwanaście „oczek” (58:46). Adrian Kordalskiego próbował samodzielnie zatrzymać dobrze naoliwioną grę miejscowych, lecz to było na próżno. Gospodarze nadawali swój rytm oraz warunki tej rywalizacji, a Ryżek, Karolak oraz Pietras dodali następne punkty. W ten sposób gracze SKS-u wyraźnie odjechali po 30 minutach na 24 punkty (82:58).

Goście ze Zgorzelca jeszcze na początku ostatniej odsłony próbowali odwrócić losy meczu dzięki serii 11:2. Jednak do głosu doszli Sadło oraz Karolak, którzy przywrócili swoimi rzutami ponad 20-punktową zaliczkę dla swojej ekipy. Już do końcowego gwizdka było jasne, że Diabły dopiszą w swym ostatnim meczu przed własną publicznością komplet punktów. Ostatecznie starogardzianie pokonali Turów 102:78.

Dla Diabłów 25 punktów i 8 zbiórek zaliczył Szymon Ryżek, natomiast Bartłomiej Karolak dołożył 19 punktów i 5 zbiórek. Warto zaznaczyć, że sześciu zawodników zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Dla Turowa 22 punkty i 6 zbiórek zapisał na swoje konto Adrian Kordalski, 21 punktów i 9 zbiórek dodał Filip Pruefer.

W ten sposób Kociewskie Diabły jeszcze walczą o decydującą fazę play-off, a najbliższe derby z Decką Pelplin oraz wyniki z Dolnego Śląska i Lublina mogą zadecydować o ich udziale.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *