Decka wygrywa w Katowicach!

Decka Pelplin wraca na zwycięską ścieżkę Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W 8.kolejce meczów podopieczni Dariusza Kaszowskiego wygrali na wyjeździe z AZS AWF Mickiewiczem Romus Katwoice 75:68.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – Decka Pelplin 68:75 Statystyki

Pierwsze minuty starcia w Katowicach zwiastowały nam dość wyrównaną potyczkę. Żaden z zespołów nie zbudował dość większej przewagi (5:6). W połowie premierowej odsłony trójki Łukasza Kłaczka, a także Stanisława Helińskiego dały Mickiewiczowi pięciopunktowe prowadzenie. Później tę kilkupunktową stratę nadrobili pelplinianie przy pomocy trafień Romana Janika i Tymona Szymańskiego. Następnie celną trojką odpowiedział Bartłomiej Pietras, lecz nie zmartwiło to przyjezdną ekipę. Goście do końca tej ćwiartki dołożyli następne sześć „oczek”. Premierową odsłonę zamknął czterema punktami z rzędu Janik (16:19).

W kolejnej partii katowiczanie zaczęli odrabiać zaległości przy pomocy punktów z gry Jakuba Nowaka, a także rzutów wolnych Kajetana Kuczawskiego. Bezpieczniejszą przewagę dla zespołu Dariusza Kaszowskiego dawali z wolnych Thomas Davis, a także Tymon Szymański (20:25). Za parę chwil wiatru w żagle dostali gospodarze dzięki udanym interwencjom Nowaka, Pietrasa i Kuczawskiego. Łatwe punkty zdobyte spod kosza Kuczawskiego sprawiły, że miejscowi objęli po dłuższej chwili prowadzenie (31:29). Do przerwy po celnej trójce dla swoich drużyn dodali Janik oraz Heliński. Połowicznie wykorzystane wolne przez katowickiego skrzydłowego dały po 20 minutach trzypunktowe prowadzenie dla Mickiewicza (36:33).

Ciut lepiej w trzecią kwartę weszli zawodnicy Decki, którzy mogli liczyć na dobre wejścia pod obręcz Davisa, a także Szymańskiego. Gospodarze odpłacili się równie dobrymi zagraniami w pole trzech sekund Bartosza Chodukiewicza, Bartłomieja Pietrasa i Łukasza Kłaczka. Następnie inicjatywa znów należała do gości, którzy po 2+1 Tymona Szymańskiego, a także udanych wjazdach Filipa Stryjewskiego i Mariusza Konopatzkiego odskoczyli na pięć „oczek”. Trzecią dyszkę zamknął trzypunktowym zagraniem Kuczawski (49:51).

Do remisu na początku ostatniej części widowiska doprowadził Łukasz Lewiński, trafiając z półdystansu. Wówczas przyjezdnym udało się ponownie uzyskać kilkupunktową różnicę po udanych próbach Janika oraz Kędla (51:57). Katowicką drużynę w grze trzymały celne rzuty Helińskiego, Chodukiewicza i Wieczorka (58:61). W decydujących minutach rywalizacji ważnymi trafieniami z gry popisali się Szymański, Davis, a także Olender. Indywidualna akcja spod tablicy Iwo Olendera przyniosła 11-punktową zaliczkę (60:71). Gospodarzom nie pomógł późniejszy, a zarazem udany zryw w ataku Lewińskiego, Pietrasa i Kuczawskiego. Decka Pelplin ostatecznie wygrywa mecz w Katowicach 75:68.

Dla Decki 18 punktów i 5 zbiórek zaaplikował Tymon Szymański. Dla Mickiewicza 16 punktów i 5 zbiórek zdobył Stanisław Heliński.