Chodukiewicz i Kuczawski dołączają do Mickiewicza

Nowymi zawodnikami AZS-u AWF Mickiewicz Romus Katowice na najbliższy sezon Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn zostali Bartosz Chodukiewicz oraz Kajetan Kuczawski.

Chodukiewicz, mierzący 212 cm w ostatnich dwóch sezonach zaplecza ekstraklasy bronił barw GKS-u Tychy. 21-letni środkowy w ubiegłej kampanii wystąpił w 31 meczach, notując średnio 2,9 punktu oraz 1,8 zbiórki. Natomiast na jej zapleczu zagrał w 19 potyczkach, aplikując 11,8 punktu oraz 9,6 zbiórki. Młody środkowy swoją przygodę z basketem rozpoczął w UKS-ie Wojan Pawłowice, po czym później przeniósł się do MKS-u Dąbrowy Górniczej. Tam prócz ogrywania się na drugoligowych parkietach otrzymywał także szanse do zaprezentowania się na parkietach Energa Basket Ligi. Innymi przystankami w jego karierze były: GTK Gliwice oraz Weegree AZS Politechnika Opolska.

Kajetan Kuczawski swą karierę rozpoczął w UKS-ie SP 27 Katowice (później JBL), której jest wychowankiem. Oprócz reprezentowania barw klubu na młodzieżowym szczeblu centralnym, 17-latek otrzymywał szanse na drugoligowych parkietach, grając dla katowickiego Mickiewicz. Ubiegły sezon Kuczawski występował w KS 27 Katowice, gdzie był podstawowym rozgrywającym. 17-letni play-maker zagrał w 34 potyczkach, notując przeciętnie 12,2 punktu, 6,3 asysty, a także 2,8 zbiórki.

fot. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (fanpage)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *