Rafał Komenda w AZS AGH Kraków

Solidny transfer w Krakowie stał się faktem! Rafał Komenda w nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn zagra w AZS-ie AGH Kraków.

24-letni środkowy przez ostatnie dwa sezony był zawodnikiem Dzików Warszawa, z którymi w ubiegłej kampanii wywalczył awans do Energa Basket Ligi. Komenda zagrał w 42 ligowych spotkaniach, aplikując przeciętnie 8 punktów oraz 4 zbiórki.

Rafał Komenda jest wychowankiem klubu TKM Włocławek, który reprezentował na szczeblu centralnym młodzieżowych rozgrywek. Co więcej środkowy w sezonie 2014/2015 zaczął nabierać doświadczenia ligowe, zaczynając grę w drugoligowym SMS-ie PZKosz Władysławowo. W 2016 roku był zawodnikiem włocławskiego klubu na poziomie 2.Ligi. Następnymi klubami w karierze środkowego były: Domino Inowrocław, Sharks AWFiS Port Gdynia oraz Decka Pelplin. Ponadto 24-latek grał na ekstraklasowych boiskach, grając dla Anwilu Włocławek.

W swym dotychczasowym dorobku ma: srebrny medal MP do lat 14 oraz brązowy medal MP do lat 16 wywalczony z TKM. W 2018 roku sięgnął po tytuł Mistrza Polski z Anwilem, a pięć lat później powtórzył ten sukces, wygrywając zaplecze ekstraklasy z Dzikami Warszawa.

fot. Dziki Warszawa

About Author

One thought on “Rafał Komenda w AZS AGH Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *