Młodzież w natarciu, czyli nowe nabytki pierwszoligowych ekip (2)

Od ubiegłego sezonu 2022/2023 na parkietach zaplecza ekstraklasy obowiązuje przepis o jednym młodzieżowcu. W kampanii 2023/2024  za młodzieżowca można uznać zawodnika z rocznika 2001 lub młodszego, który musi przebywać na parkiecie. Zobaczcie, które ekipy w ostatnich dniach wzmocniły się graczami do lat 23.

Maksymilian Duda (19 lat, 215 cm) został trzecim młodzieżowcem, który w nadchodzącej kampanii zasili szeregi GKS-u Tychy. Wcześniej Trójkolorowi zakontraktowali Iliana Węgrowskiego i Szymona Szmita. 19-letni środkowy ubiegłą kampanię spędził w drugoligowym KS 27 Katowice, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony pod obręczami. Duda zagrał w 34 spotkaniach, aplikując przeciętnie 13,6 punktu oraz 7,3 zbiórki. Co więcej 19-latek wystąpił podczas finałów Mistrzostw Polski do lat 19, gdzie wraz ze swą ekipą zajął 5.lokatę. Dla Maksymiliana Dudy będzie to debiut na zapleczu ekstraklasy.

POZNANIACY ZAMYKAJĄ SKŁAD PERSONALNY

Enea Basket Poznań jako pierwsza sfinalizowała kadrę na sezon 2023/2024. Nowymi nabytkami poznańskiego zespołu są Igor Krajewski (17 lat, 200 cm) oraz Mateusz Roszczka (16 lat, 196 cm). Dla obu zawodników będzie to debiut na pierwszoligowych parkietach. Krajewski swoje pierwsze kroki postawił w MKKS Żaku Koszalin, grając w młodzieżowych rozgrywkach do lat 15. Ostatnim przystankiem 17-latka jak do tej pory była gra dla Enei Basket Junior Poznań, z którą awansował do finałowego turnieju Mistrzostw Polski do lat 17. Tam poznaniacy zajęli 7.pozycję. Natomiast Roszczka jest wychowankiem poznańskiej drużyny, z którą w sezonie 2021/2022 wywalczył srebrny krążek MP do lat 15, przegrywając finał z WKK Wrocław.

Po młodzieżowca sięgnęła także Sensation Kotwica Kołobrzeg, a ich nowym graczem został Eryk Adamiec. 19-letni rzucający swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w barwach Czarnych Słupsk. Podczas Mistrzostw Polski do lat 14 rozgrywanych w Radomiu, słupszczanie zajęli 4.miejsce, ulegając w meczu o brąz WKK Wrocław. Późniejszym przystankiem młodego zawodnika był Trefl Sopot, w którym prócz grania na młodzieżowym szczeblu zaczął zbierać doświadczenie na drugoligowych boiskach. W ubiegłej kampanii zagrał w 19 meczach, zdobywając średnio 5,8 punktu oraz 2,5 zbiórki.

BENIAMINKI TAKŻE NIE PRÓŻNUJĄ

Wychowanek Niedźwiadków Chemart Przemyśl, Bruno Chalicki pozostaje na kolejny sezon w zespole z Podkarpacia. W ubiegłym sezonie 16-letni rozgrywający zagrał w 14 spotkaniach drugoligowych, aplikując łącznie 27 punktów. Do Sokoła Międzychód dołączył z kolei Jakub Lewandowski (22 lata, 205 cm), który w ostatnich trzech sezonach grał we wrocławskim Gimbaskecie. Lewandowski w ubiegłej kampanii zagrał w 24 spotkaniach, zaliczając średnio 16,4 punktu oraz 10,7 zbiórki i 2,4 asysty.

fot. KS 27 Katowice

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *