Co słychać w Enei Basket Poznań?

Enea Basket Poznań po przyzwoitym debiucie na zapleczu ekstraklasy pomału kompletują skład na kampanię 2023/2024. W ostatnich kilku dniach poznaliśmy dwóch nowych zawodników, którzy będą reprezentowali ekipę z Wielkopolski. Szkoleniowcem poznańskiej drużyny pozostaje Przemysław Szurek.

Jak wiemy w poznańskiej kadrze pozostają na kolejny sezon: Wojciech Fraś (LINK), Patryk Stankowski, Jan Nowicki, Jan Jakubiak, a także Iwo Baganc. Co więcej w ostatnich paru dniach poznaliśmy dwa nowe nabytki włodarzy z Poznania.

Pierwszym z nich jest Mateusz Kulis (23 lata, 208 cm). 23-latek urodzony w Olsztynie swoje ostatnie dwa lata spędził w barwach Decki Pelplin. Pelplinianie w ubiegłej kampanii wywalczyli awans do fazy play-off, zajmując ostatecznie 7.miejsce. Kulis zagrał w 36 spotkaniach, aplikując średnio 5,6 punktu oraz 3,9 zbiórki. Wcześniej młody środkowy grał też w Gdańsku, Krakowie oraz Olsztynie. Dość niedawno podczas Akademickich Mistrzostw Polski odbywających się w Lublinie zdobył złoty medal, ogrywając w finale AMW Gdynia.

Drugim i jak na razie ostatnim wzmocnieniem jest Hubert Pabian (34 lata, 201 cm). Doświadczony skrzydłowy ubiegły sezon spędził w barwach Weegree AZS Politechniki Opolskiej, w której notował przeciętnie 13,3 punktu oraz 7 zbiórek. Pabian swoją przygodę z basketem rozpoczął w Basket Team Opalenica. W sezonie 2005/2006 mogliśmy go zobaczyć na ekstraklasowych parkietach, gdy grał przez sześć kolejnych lat w Czarnych Słupsk. Kolejnymi klubami w jego karierze były: Spójnia Stargard, Polfarmex Kutno, GTK Gliwice, Timeout Polonia 1912 Leszno oraz Górnik Trans.eu Wałbrzych. Pabian na swoim koncie ma trzy awanse do ekstraklasy z: Polfarmexem (2014), Spójnią (2019) i Czarnymi (2021).

fot. Krystian Rychłowski/Weegree AZS Politechnika Opolska

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *