Sebastian Bożenko pokieruje rozegraniem GKS Tychy

Sebastian Bożenko (25 lat, 183 cm) po trzyletniej przygodzie w WKS Śląsk II Wrocław zmienia swojego pracodawcę. W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn będzie kreował grę dla GKS-u Tychy.

Bożenko przez ostatnie trzy lata był podstawowym rozgrywającym rezerw Śląska Wrocław. 25-letni rozgrywający w ubiegłym sezonie zagrał w 27 spotkaniach, aplikując średnio 11,2 punktu oraz 3,4 asysty. 25-latek prócz gry we wrocławskim zespole grał także w Krakowie. W swym dotychczasowym dorobku ma: srebrny medal MP do lat 18 z Radomia, a także brązowy, srebrny i złoty medal MP do lat 20. Kontrakt nowego rozgrywającego będzie obowiązywał w najbliższym sezonie.

Jak zaznacza sam zainteresowany na stronie klubowej GKS-u: ,,Nie zastanawiałem się długo nad propozycją, bo od lat obserwuje całą organizacje klubu z Tychów. Zainteresowanie trenera moją osobą było już od kilku sezonów, dlatego wiedziałem, że zależało mu na tym transferze. Jest to świetny szkoleniowiec, który zawsze dobrze pokazuje się w lidze.

Tym samym Sebastian Bożenko jest trzecim zawodnikiem, który będzie reprezentował trójkolorowe barwy. Wcześniej z tyskim zespołem na dłużej związali się Maciej Koperski, a także Karol Nowakowski.

fot. Dawid Wójcikowski

About Author

One thought on “Sebastian Bożenko pokieruje rozegraniem GKS Tychy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *